Pixabay/AdinaVoicu

Nedávno sme sa pozreli na to, aké výhody ti môže priniesť randenie so starším mužom. Teraz by sme sa mohli zamerať na presný opak, a teda vzťah s chlapom, ktorý je od teba mladší. Takýto typ vzťahu nemusí vyhovovať každej žene.

Hovorí sa, že vek je len číslo a v láske nezohráva dôležitú úlohu. Ak sa dvaja ľudia úprimne ľúbia, nemalo by záležať na tom, koľko majú rokov. Niekedy to však tak neplatí. Samozrejme, existujú výnimky, ktorým to klape, no rady by sme ťa upozornili na to, čo od takého vzťahu môžeš očakávať.

V prvom rade je dôležité aj to, koľko máš teraz rokov. Ak si trochu staršia, tieto vekové rozdiely môžeš pociťovať výraznejšie. Pri vzťahu s mladším mužom sa ženy najviac obávajú toho, že budú mať strach zo starnutia. Obávajú sa, že ich mladší muž opustí a nájde si nejakú mladšiu.

Taktiež mnohé ženy majú tendenciu starať sa o svojho mladšieho priateľa. Nie, že by sa z teba stávala jeho druhá mama, ale máš v sebe ten pud starostlivosti a ochraňovania. Na toto si dávaj pozor, pretože niektorým chlapom to síce vyhovovať môže, no iní chcú mať vzťah rovnocenný.

Dôvodom na nezhody s mladším mužom môžu byť aj rozdielne plány do budúcnosti či odlišné priority a názory. Kým ty by si sa už rada usadila a založila si rodinu, on chce pracovať na svojej kariére, zabávať sa a viesť trochu dobrodružný život. Samozrejme, nemusí to byť pravidlom a viacero mladších chlapov nemajú problém s usadením sa.

Ak máš napríklad okolo 20 až 23 rokov a začneš si s ešte mladším chalanom, môžeš naraziť na trochu odlišné problémy. Najväčším problémom býva jeho divokosť a odviazanosť. Keďže ešte nie je vybúrený, rád skúša nové veci a nadväzuje nové známosti. Pozor si preto musíš dávať na možnú neveru a to, že ho zvedie niekto iný.

Problém medzi vami môže nastať aj vo chvíli, keď sa odlišujú vaše záujmy. Mladí ľudia sa ešte stále hľadajú a aj častejšie menia svoje koníčky, aby zistili, čo ich naozaj baví. Jeden deň možno bude chcieť vylihovať na gauči a na druhý by si najradšej užíval poriadnu párty alebo išiel na dobrodružný výlet.

Na záver ešte raz zopakujeme, že existujú aj výnimky a možno práve ty budeš mať to šťastie, že nájdeš mladšieho muža, s ktorým ti to bude naozaj klapať a budete spolu šťastní. Nenechaj sa preto odradiť názormi svojho okolia. Každopádne, nezabudni na problémy, ktoré sa v takomto vzťahu môžu objaviť. Ak ich však dokážete spoločne vyriešiť, našla si naozaj toho správneho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating