Photo by Hean Prinsloo from Unsplash

Čo chceš od vzťahu? Lásku? Áno, to povie asi každá žena. Ale čo pre teba skutočne znamená láska? Čo je pre teba vo vzťahu naozaj dôležité a potrebuješ to? To už má každá žena iné. Opýtali sme sa preto niekoľkých mladých Sloveniek, čo od svojich mužov vo vzťahu vlastne chcú. 

Samozrejme, že niektoré odpovede sa nám opakovali, ale to je predsa úplne normálne. Veď ktorá z nás by nechcela chlapa, ktorý by bol pozorný, milý, ohľaduplný? A mohli by sme vymenovať ďalšie prídavné mená. Žiaľ, realita býva niekedy trochu odlišná a takéhoto dokonalého chlapa je náročné objaviť. Preto treba niekedy myslieť aj na maličkosti, ktoré sú ale v tom vzťahu veľmi dôležité.

„Chcem, aby sa o mňa viac zaujímal, aby mi zavolal alebo napísal len tak sám od seba, aby sa opýtal ako sa mám, aby mi venoval viac pozornosti. Nie je to predsa nič náročné.“ (Lenka, 25)

„Mal by byť ku mne naozaj úprimný. Ak sa ho opýtam na jeho názor, skutočne ma zaujíma to, čo si myslí on, nie to, čo si on myslí, že by som chcela počuť.“ (Adela, 26)

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez from Unsplash

„Chcem, aby mi trochu v domácnosti pomohol. Nemôžem sa roztrhať, aby som stihla navariť, oprať, umyť riad, nakúpiť a milión ďalších vecí. Keby mi pomohol aspoň s nejakými vecami, mala by som potom viac času, aby som sa mu mohla venovať.“ (Dada, 24)

„Chcem s ním chodiť viac vonku. Ani nepamätám, kedy naposledy sme boli na nejakom ozajstnom rande. Pozretie filmu doma na gauči za rande naozaj nepovažujem.“ (Monika, 23)

„Chcela by som mať pocit, že sa na neho môžem skutočne spoľahnúť a to, o čo ho poprosím, aj naozaj splní. A nebude sa vyhovárať, že nemal čas alebo na to zabudol. To ma vie naozaj vytočiť.“ (Karin, 25)

„Páčilo by sa mi, ak by ma z času na čas nejak prekvapil. Nepotrebujem žiadne drahé darčeky ani nič, stačí, ak mi ráno urobí sám od seba raňajky, vezme ma niekam vonku. Stereotyp je najhorším zabijakom vzťahu.“ (Sára, 24)

A aký je tvoj frajer? Ak robí aspoň polovicu z týchto vecí, máš naozaj šťastie. Ale to neznamená, že na vašom vzťahu by ste nemali aj naďalej pracovať. Je totiž potrebné stále ho rozvíjať, snažiť sa, aby bol každý jeden deň krajší a nerátať s tým, že on pri tebe ostane už naveky. Všetko sa môže veľmi ľahko pokaziť, ak to necháš zájsť priďaleko.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating