cvičenie pri vode
Pexels/The Lazy Artist Gallery

Vieš ako sa hovorí, v zdravom tele, zdravý duch a platí to doslova a do písmena. Žiadna z nás nemôže očakávať, že bude po tejto stránke v úplnom poriadku, pokiaľ pre svoje zdravie nepohne ani prstom. Dôležitá je nielen psychická, ale i fyzická pohoda. Obidvoma totižto dodáš svojmu telu okrem iného aj energiu. 

Dnes sa však nebudeme zaoberať zdravou výživou i napriek tomu, že k rovnováhe nášho tela je viac ako potrebná. Ako psychickú, tak tiež fyzickú pohodu môžeš okrem stravy nadobudnúť aj takým cvičením. Spôsobov, ktorými si dokážeš navodiť pre lepší deň viac energie je hneď niekoľko.

Postačí, ak sa stanú akýmsi rituálom a zmeny pocítiš čoskoro.

Naštartuj energiu do nového dňa jogou

Joga je vynikajúcim nástrojom na dosiahnutie fyzickej a psychickej rovnováhy. Je možné, že si sa jej stránila, no tie, ktoré si ju doprajú, vedia, o čom je reč. Práve ona je tou, ktorá ťa naštartuje do nového dňa. Niet ideálnejšieho času ako si ju zacvičiť ráno. Skús to a zistíš na vlastnej koži, že tvoj deň bude omnoho lepší. Dopriať si ju môžu ako začiatočníčky, tak aj pokročilé.

Joga na dobré ráno

Aj toto cvičenie na ráno je je nielen dynamické, ale vhodné na rozhýbanie celého tela a zároveň naštartovanie metabolizmu. Cvičiť ho môžeš v prípade priaznivého počasia aj v prírode, na dovolenke či v záhrade. Táto ľahká zostava je vhodná opäť aj pre začiatočníčky. Naladí ťa nielen do nového dňa, ale spevníš si ňou držanie svojho tela, roztiahneš šľachy a dodáš svojmu telu energiu.

Práve ráno je tým, ktorý ti dáva množstvo podnetov a príležitostí pre ďalší nový deň. Nie je dôvod, prečo by mali byť mrzuté, zaspaté a neobľúbené. Áno, z postele sa nám v tento čas viacerým neraz vstáva ťažko, no je možnosť zmeniť to a dopriať si ich takými, kedy z nich budeš mať čoraz väčšiu radosť. Skús to, vyčleň si čas ráno pre seba a cíť sa dobre aj vďaka pohybu.

V prípade, že s týmto typom cvičenia ešte len začínaš, odporúča sa cvičiť denne. Ideálne je ráno, ale môžeš si ho dopriať aj večer. O tomto type cvičenia je známe, že dodá telu nielen obrovské množstvo energie, zlepší tiež silu, flexibilitu, vyčistí myseľ. Aj týmto spôsobom dokážeš byť dlhodobo zdravá a fit.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness