Ruku hore, aj ty si sa už po rozchode liečila v posteli počúvaním ľúbostných pesničiek a sledovaním romantických filmov?

Nie je nič lepšie, ako stráviť trocha času osamote a v pokoji si poplakať. Každá z nás má svoje filmy – srdcovky, ktoré si má chuť v takomto období pozrieť. A ak si v tomto období práve aj ty, máme tu pre teba tipy na 4 filmy, ktoré rozhodne musíš vidieť! Zdravo si poplačeš, zasmeješ sa a určite prehodnotíš aj svoj život. Ktorý z nich máš najradšej?

The Break-Up

Začnime filmom, pri ktorom nebudeš mať potrebu celý čas preplakať. Táto romantická komédia ukazuje pár, ktorý sa síce rozišiel, no musel zostať bývať spolu. Vtipné a zároveň smutné zobrazenie toho, ako sa z človeka, ktorého miluješ, môže stať človek, ktorého priam nenávidíš. A nakoniec si uvedomíš, že ak si raz mala niekoho rada, nedá sa s ním bojovať.

Zároveň je aj ukazovateľom toho, že niekedy potrebuje každý vzťah čas na to, aby si ľudia po kríze uvedomili, ako sa v skutočnosti majú radi. Možno aj ten tvoj sa raz vráti vo svojej vyspelejšej verzii. V hlavnej úlohe s krásnou Jennifer Aniston a nezameniteľný Vince Vaughn.

Eat, Pray, Love

Z iného súdka je film nakrútený podľa knižnej predlohy Jedz, modli sa a miluj. Julia Roberts v hlavnej úlohe ti ukáže, že život po rozchode jednoducho nekončí, a možno je to ten správny čas nájsť samú seba. Inšpiratívny film je pripomienkou toho, že dobrodružstvo, ktoré môžeš na svojej single ceste zažiť, je možno to najlepšie, čo ťa čaká. Ak sa nemôžeš vydať do sveta a zamilovať do pizze ako hlavná hrdinka, sleduj ju aspoň vo filme. Určite ťa inšpiruje spraviť pre seba niečo, na čo si počas vzťahu nemala čas.

The Notebook

No dobre, musí tu byť aj film, pri ktorom musíš mať servítky po ruke. Pretože plakať je v pohode, a slzy tvoju dušu nakoniec vyliečia. Pri tomto filme to bude úplne milostné klišé, ktoré hovorí o tom, že skutočná láska nikdy nezmizne. Typický milostný príbeh dá aj tebe nádej, že jedného dňa budeš s človekom, ktorého ľúbiš, nech vám už život prichystal čokoľvek. Zároveň je dobrou výhovorkou pre tvoje uplakané oči. A mimochodom, na Ryana Goslinga v hlavnej úlohe sa naozaj dobre pozerá.

500 days of Summer

To, že niekoho miluješ, neznamená, že aj on musí milovať teba. Iba niekoľko spoločných záujmov z vás totiž nevytvorí dokonalý pár. A o tomto je film, ktorý ti ukáže, že ak si hneď na začiatku vzťahu spravíš veľké nároky, môžeš byť naozaj sklamaná. Hlavnú postavu, ktorú stvárňuje Joseph Gordon-Levitt opustí priateľka po tom, čo si uvedomí, že práve oni sú tým párom, ktorému to nevydrží večne. A on si s láskou spomína na ich spoločne prežitých 500 dní, ktoré boli ako na horskej dráhe. Tú jeho nevinnú tváričku budeš mať každú chvíľu chuť pobozkať!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.