Asi neexistuje žena, ktorá by nechcela mať pekné nechty. Zdravé, dlhé a pevné, že ich nič nezlomí. Mať zdravé nechty je rovnako dôležité, ako mať zdravé vlasy. Takže, ak sa staráš o vlasy, nechty by si nemala zanedbávať.

Vypestovať si pevné nechty stojí poriadnu námahu. Aj keď sú malé, vyžadujú veľa pozornosti a starostlivosti. Ako na dlhé a pevné nechty? Drž sa týchto dvoch hlavných pravidiel.

Nepreháňaj to s lakom a ani s odlakovačom

Upravené nechty sú chvályhodné. Na to, aby vyzerali pekne, nepotrebuješ mať každý týždeň inú farbu a vzor. Možno si to ani neuvedomuješ, no pravidelné lakovanie nechtov a používanie odlakovača na nechty, ktorý v sebe môže mať chemikálie, ti ničí povrch nechtu.

Oslabuje ho a tak je viac náchylný na lámanie. Ak chceš mať pevné nechty, dopraj im dni bez laku, určite sa ti odvďačia. Aj nenamaľované nechty vedia zaujať, ak ich máš čisté a upravené do jedného tvaru.

Pravidelne jedz jedlá bohaté na železo, vitamín H a B

Na nechty platí rovnaké pravidlo, ako aj na vlasy a pleť. Aby boli zdravé a pevné, musíš ich vyživovať zvnútra. To, čo do seba dáš, sa ti odzrkadlí na všetkom – nechty nie sú výnimka.

Na ich posilnenie a vyživenie jedz potraviny bohaté na železo: marhule, banány, ryby a celozrnné výrobky, potraviny obsahujúce vitamín H: vajcia, syr, avokádo, karfiol a potraviny obsahujúce vitamín B: ovsené vločky, mrkva, špenát a orechy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.