Unsplash/Toa Heftiba

Keď nájdeš niekoho, s kým si vieš predstaviť svoju budúcnosť a náhle sa rozídete, zanechá to na tebe stopy. Ty si bola tá, ktorá verila v silu lásky a milovala všetko, čo jej vzťah dával. Zrazu je všetko preč a ty nevieš ako ďalej. Či vlastne bude nejaké „ďalej“.

No aj napriek (možno škaredému) rozchodu, sa tvoje srdce zahojí. Teraz, v tomto období, maj vieru v uzdravenie. Tvoje srdce sa zahojí a za nejaký čas bude v poriadku. Bude znovu veriť v lásku a nie v bolesť.

Láska nie je vždy bez bolesti, pretože keď niekoho miluješ, občas sa musíš aj obetovať. Pre toho druhého. Občas musíš urobiť kompromis a nepresadzovať si len svoje názory. Občas musíš nechať hovoriť aj toho druhého a porozumieť mu. Občas musíš urobiť veci, ktoré nie sú ľahké, ale určitým spôsobom ťa oslobodia. Občas musíš druhým odpustiť, ale nezabudnúť a preto sa budeš musieť posunúť inam. Občas musíš urobiť veci, ktoré sa ti nezdajú správne, no postupom času ich pochopíš.

Ak sa pýtaš otázku: „Prečo sa to stalo práve mne?“, asi nenájdeš odpoveď. Niekedy pri sebe lásku neudržíš, nech sa snažíš akokoľvek. Niekedy držanie lásky bolí viac, než jej pustenie.

Pamätaj však na to, že sa z toho dostaneš. Tvoje srdce sa zahojí a časom bude bolieť menej a menej. Nakoniec sa pristihneš pri tom, ako žiješ šťastný život bez niekoho, o kom si si myslela, že bez neho nebudeš vedieť žiť.

Až potom nájdeš svojho životného partnera, pri ktorom si budeš istá, že to nevzdáte. Obaja budete silní a plní odhodlania – vôbec sa to nebude podobať vzťahom, ktoré si mala predtým. Pri tomto partnerovi si povieš, že to bola láska na prvý pohľad a vybrala by si si ho stále. Vždy a každý deň.

Pochopíš však, že to nie ty si vyberáš lásku, ale láska si vyberá teba. Keď budeš pripravená. Vtedy príde.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating