Videla si niekedy šťastných ľudí riešiť to, čo si o nich myslia ostatní ľudia? Nie. Tí najšťastnejší ľudia sa zameriavajú na svoj život. Neriešia to, čo sa o nich šepká, nereagujú na škaredé komentáre a nenechajú sa vyviesť z miery.

Tí najšťastnejší ľudia sú so svojím životom spokojní. Vedia, že ľudia, ktorí o nich hovoria, majú určite nudný život. Pretože iba vtedy, keď majú ľudia nezáživný život a nič sa u nich nedeje, začnú rozoberať druhých. Ľudia, ktorí na sebe pracujú, zlepšujú sa a plnia si svoje sny, sú príliš zaneprázdnení na to, aby si všímali aj druhých. No na druhú stranu to však neznamená, že sú bezcitní a nezaujímajú sa o druhých. Zaujímajú a veľmi. Nie však spôsobom, akým to robí väčšina ľudí.

Tí najšťastnejší ľudia sa ťa vždy opýtajú na tvoje šťastie, vždy sa opýtajú, ako sa skutočne máš, aké sú tvoje ciele v živote a čo ťa napĺňa. Keď sa s takými ľuďmi stretneš, rozprávajú buď o sebe, alebo o tebe. Nikdy nie o druhých, nikdy neklebetia a nikdy nikoho neočierňujú. Vedia, že to je zbytočné. Čo by im také klebety dali? Žiadne podstatné informácie.

Rovnako tak pristupujú aj k tomu, čo si o nich myslia ostatní. Nezaujíma ich to, pretože vedia, že to nie sú podstatné informácie. A už vôbec nie pravdivé. Pretože tí praví ľudia pri nich stoja, vedia pravdu a poznajú ich spôsob života. Tí praví ľudia od nich nikdy neodídu a aj keby mali mať tú najmenšiu bublinu ľudí okolo seba, stačilo by im to.

Tí najšťastnejší ľudia vedia, kde je pravda. Vedia, že klebety ľudí netreba počúvať a netreba ich brať vážne. Neriešia, aká je nová klebeta, pretože vedia, že si ju určite prikrášlili. Ak sa totiž nič zaujímavé nedeje, ľudia aj z dobrého a milého človeka spravia zlého a necitlivého chudáka. Len preto, aby mali čo rozoberať.

Šťastný človek druhým ľuďom nezávidí, nerieši život iných, nemá prehľad o tom, kto má čo nové a kto čo urobil, nerozpráva klamstvá a nesnaží sa druhým ublížiť. Šťastný človek žije skromne, má okolo seba tých pravých ľudí a miluje ich. Preto je šťastný – nič viac mu nechýba a nič viac nepotrebuje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.