Stojíš za oveľa viac, než si myslíš. Nezaslúžiš si, aby tvoje správy zostávali videné a aby si nevedela, čo sa deje.

Stojíš za viac, ako za krátke, bezcitné a jednoslovné správy. Ak všetko, čo robíš je, že len kontroluješ mobil, odlož ho. Vypni si wifi, vypni si zvonenie a utekaj žiť život. Nemôžeš čakať na to, že ti odpíše, keď je zaneprázdnený. Ty máš tiež povinnosti a kvôli tomu, že na neho čakáš, ti utekajú.

Neponižuj sa na jeho úroveň a buď produktívna. Využi čas naplno a keď ti odpíše o polnoci (pretože poobede nestíhal, pretože nemôže spať, pretože si dal pohár vína, pretože je osamelý…) neodpovedaj. Nechaj si svoju hodnotu na vyššej priečke.

V dnešnej dobe je normálne, ak prvý krok spravíš ty. Je v poriadku, ak ho zavoláš prvá von. Je fajn, ak sa ho prvá opýtaš na plány a na to, či nepôjdete niekam spolu. Ale vieš čo? 

zdroj: Photo by Allef Vinicius on Unsplash.com
Niekedy to už nie je v poriadku. Ak vidíš, že on nemá žiadne úsilie a snahu ťa pozvať von sám od seba alebo napísať ako prvý, mala by si prehodnotiť svoje správanie.

Stojíš za oveľa viac, než sú prečítané správy. Venuj niekomu čas, kto ho vie oceniť. Kto vie, že si zaneprázdnená, ale pre neho si urobíš čas. Bude si to vážiť a vedieť, že to robíš preto, pretože ho máš rada. Venuj čas niekomu, kto ti nenechá videné bez odpísania, no odpíše ti (aj s pozretím správy) až po tom, čo bude mať naozaj na teba čas a bude ti venovať 100 % pozornosť.

Všetci sme občas zaneprázdnení viac, ako by sme chceli. Nestíhame sa napiť, najesť a ani pozrieť na mobil. No ver mi, že ak tvoja správa zostáva prečítaná tri dni, zaslúžiš si niekoho lepšieho.

Muž, ktorý ti hovorí, že ťa má rád, ale nevenuje ti pozornosť, za to nestojí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.