Seriálov je už toľko, že ani nevieš, čo skôr začať pozerať. Niekedy je dôvodom na to, že sa do nejakého nepustíš, práve fakt, že má viac sérií a teba nebaví niečo, čo má zbytočne veľa častí. Ak patríš práve k takýmto divákom, potom sú minisérie to pravé pre teba.

A my sme vybrali sedmičku z dielne Netflixu, v ktorej si určite nájdeš to svoje. Celý seriál si tak môžeš pozrieť za pár večerov, a ak patríš k tým závislým, čas pred obrazovkou budeš počítať na hodiny.

Čo odporúčame pozrieť?

Alias Grace

Alias Grace je kriminálny seriál založený na skutočných udalostiach. Prenesieš sa v ňom do 19. storočia a spoznáš mladú ženu, ktorá je obvinená z dvojnásobného zabitia. O ňu sa začne zaujímať psychológ, ktorý môže rozhodnúť, či by jej mohla byť udelená milosť, ako aj to, čo sa vlastne v jej živote stalo.

Tales of the City

Mary sa vracia do rodného San Francisca, kde žije jej bývalý manžel a adoptívna dcéra. Aj keď sa plánovala zdržať iba chvíľu, okolnosti všetko zmenia. V dome, kde bývala, spoznáva nových ľudí a komunitu, ktorú by nikdy nečakala.

The Haunting of Bly Manor

Toto nie je horor, aký by si čakala. Zaručujeme ti, že na konci tohto seriálu budeš cítiť ľútosť k niekomu, kto ťa na začiatku svojou prítomnosťou desil. Mladá opatrovateľka prichádza do sídla Bly starať sa o 2 deti, ktoré osireli. Aj keď sama uteká pred hroznou minulosťou, v tomto dome sa jej pokoja nedostane.

Virgin River

Ak máš chuť na romantiku, časti seriálu Virgin River si budeš púšťať veľmi rýchlo za sebou. Príbeh je o lekárke, ktorá sa presťahuje do malého mestečka, aby tam dala svojmu životu nový začiatok.

The Queen’s Gambit

Seriál, vďaka ktorému sa stal šach trendy. Mladučká Beth prišla o matku a ocitne sa v detskom domove, kde ju údržbár naučí hrať šach. Zo siroty sa stane adoptované dievča, ktoré ovládne svet tejto hry, pričom bojuje so závislosťou na liekoch.

Godless

Baví ťa téma divokého západu? Godless je westernová dráma, v ktorej sa mladý chlapec ocitne v malom mexickom meste, kde majú ženy prevahu a aj hlavné slovo. Tento svet mužom nepatrí.

The Spy

Ak máš rada špionážne ladené seriály, toto bude niečo pre teba. Dej sa odohráva v 60. rokoch a hlavnú postavu hrá Sacha Baron Cohen, ako izraelský úradník, ktorý má získať prísne tajné informácie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.