„Cestovanie je činnosť, kde sa človek dokáže zároveň stratiť, ale aj nájsť.“

„Cestovanie nikdy nie je otázkou peňazí, ale odvahy.“  – Paulo Coelho

Nie som si istá, ako presne by som mala začať tento článok, ale už dlhšie sa snažím zhrnúť moje pocity, skúsenosti z mojich ciest zo sveta. Ja osobne necestujem preto, aby som utiekla pred svojím životom, ale naopak cestujem preto aby mi môj život neutiekol! Hovorí sa, že na konci našej pozemskej cesty sa nám premietne náš život a chcem, aby moje spomienky stáli zato! Nechcem sa pozerať na niečo čo by bolo plné pasívneho prežívania a sĺz či plné žiaľu a nespokojnosti.

Viete človek je naozaj bojazlivý tvor, ktorý potrebuje veľké nakopnutie, aby sa odhodlal  opustiť teplo domova čím myslím aj jeho tzv. komfortnú zónu. Tiež som prežívala rôzne pocity zakaždým, keď som niekam išla, ale vždy to stálo za to a neskutočne ma to posunulo ako osobu smerom vpred.

Nikdy som sa nebála ísť do sveta alebo vycestovať sama. Brala som to ako obrovskú príležitosť naučiť sa niečo nové, spoznať a hlavne vidieť neskutočné vecí či ľudí, ktoré doma nemám šancu nájsť či vidieť. Ak sa snažíme skutočne vyjadriť svoj názor nemal by byť postavený objektívne alebo na základe toho čo tvrdia média pretože vtedy je to šírenie propagandy! Osobne odporúčam ísť von nezáleží kam, ale verte mi čím ďalej tým lepšie. Myslím, že budete prekvapený tým čo o sebe, či o svete zistíte a možno sa aj zamyslíte či naozaj viete všetko a či všetky tie informácie, ktoré spracováva vaša myseľ za deň sú potrebné?!

Jasné, že keď človek cestuje vždy sú tam aj nástrahy, ktoré sú predsa aj doma a keby sme sa mali denne strachovať, že sa nám niečo stane tak nikdy nebudeme schopní rásť a uberať sa tým správnym smerom. Vždy, keď s niečím bojujem vo svojom živote jediný liek, ktorý existuje pre mňa je sadnúť na vlak nevedno kam – len sa tak viesť. Skúste to! Je zaujímavé aké typy ľudí sa vystriedajú vo vašom kupé.

Viete každý vnútorne bojujeme  s niečím. Každí vedieme svoje vlastné boje životom, ktoré sú síce rôzne, ale všetkých nás spájajú dokopy. Aj keď sa zdá, že niekto žije bezstarostný život – netreba dať na prvý dojem!

„Každý je pútnik a každý sa snaží nájsť seba samého prostredníctvom znamení,  ktoré sú všade len treba otvoriť oči!“

Cestovaním zistíte skutočný pohľad na krajiny, ktoré sú úplne inak prezentované na sociálnych sieťach alebo v médiách. Veľká výhoda, ktorá má baví je, že sa zobudím v cudzom meste a nikto má tam nepozná! Môžem smelo kráčať, obliecť si čo milujem bez toho, aby som vzbudzovala pohoršenie u okoloidúcich! Cestovanie je o veľkej odvahe pretože ak sa človek obáva nových vecí, neznáma inak povedané odmieta ochutnať nové jedlo, ignoruje zvyky či pohľad na nové náboženstvá a nemá rád nových či iných ľudí tak najlepšie bude ak naozaj ostane doma. Ak sa rozhodneš navštíviť krajiny, ktoré sú bohatšie prinajmenšom sa naučíš ako zlepšiť úroveň tvojej krajiny, ale ak sa vyberieš do horšej krajiny uvedomíš si, že v živote by si nemal nič pokladať za samozrejmosť! Život je dar, ktorý máme šancu žiť podľa seba. A predsa aj neznáma cesta môže byť cieľom. A aj tá najdlhšia cesta predsa začína prvým krokom.

Ale aj napriek tomu, že milujem cestovanie tak sa rada vraciam domov pretože predsa je to môj domov, kde vždy nájdem ľudí , na ktorých mi záleží, priateľstvá trvajúce vyše 10 rokov a miesta či kaviarne, kde si spokojne sadnem a napíšem pár teplých myšlienok. Úprimne si myslím, že cestovanie je ako kniha! Pokiaľ necestuješ stále čítaš len prvú kapitolu.

„Nikto si skutočne neuvedomí aké nádherné je cestovanie, až kým nepríde domov a nepoloží hlavu na svoj známy vankúš“ – Lin Yutang

Proste:  Skúmaj! Snívaj! Objavuj!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.