Takmer každý človek už zažil nejaký rozchod. Nie každý si ním však dokázal prejsť v pohode. Vidím to na ľuďoch okolo seba, ktorí si rozchodmi práve prechádzajú. Osamelosť, zúfalstvo, výčitky, sebaľútosť a nostalgia sú najčastejšie pocity, ktoré tesne po rozchode prežívajú. A práve vďaka nim sa začnú správať spôsobom, akým by sa normálne nesprávali.

Zabúdajú na svoju hrdosť. Vtierajú a sa prosia. Vyhľadávajú pozornosť ex partnera a stále dúfajú, že sa to ešte zmení. Dávajú tisíc ďalších šancí aj keď vedia, že to nemá zmysel. Naďalej sa stretávajú, čím v sebe len živia nádej, že sa k sebe raz vrátia. Tento spôsob správania je asi ten najhorší, aký po rozchode môže byť.

No čo robiť tesne po ňom?

V prvom rade musíš prerušiť všetky kontakty. Možno to znie trošku kruto, no inej cesty niet. Rozišli ste sa, už viac netvoríte pár. Prestaň ho sledovať na sociálnych sieťach, nastav si, aby si nevidela jeho aktívny stav na fb, nesleduj jeho príbehy na instagrame, vyhni sa ľuďom, ktorí sa s ním bezprostredne stýkajú a ktorých by si sa na neho mohla pýtať. Odsekni ho zo svojho života. Neprezeraj si staré fotky a nasilu nevyťahuj vaše spomienky.

zdroj: Image by Free-Photos from Pixabay.com

Obklop sa ľuďmi, ktorých máš rada a pri ktorých zabúdaš na svoje problémy. Choď von, prechádzaj sa, choď na kávu, zacvič si. Jednoducho sa snaž zamestnať svoju myseľ, aby si minimalizovala zbytočné ukájanie sa vo svojom žiali.

Samozrejme prídu chvíle, kedy ti bude ľúto, a to hlavne večer pred spaním, kedy ti budú slzy stekať po líci. Vtedy si len spomeň na to, že zajtra bude lepšie. Chce to len čas. Aj toto prebolí, rovnako ako prebolí všetko ostatné.

A neskôr (je individuálne, za aký dlhý čas sa s tým zmieriš) budeš na tom tak dobre, že budete môcť spolu nadviazať opätovný kontakt. No už to nebudú reči plné žiaľu, hnevu a výčitiek. Láska postupne vyprchá a ty pochopíš, prečo sa ste sa museli rozísť.

Netvrdím, že nemôžete ostať kamaráti, no tesne po rozchode sa to naozaj nedá. Obaja musíte vychladnúť a urovnať si myšlienky, no bez vzájomnej pomoci.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.