Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Každý vzťah je iný. Spojenie dvoch jedinečných ľudí znamená, že žiaden vzťah nie je rovnaký, každý pár funguje po svojom, má svoje dobré i zlé stránky. No všetky páry si aspoň raz v živote prejdú nasledujúcimi 4 problémami. Ako ich vyriešite? Malá nápoveda, komunikácia dokáže divy.

Finančné otázky

Od prvého rande až po svadbu a možný spoločný účet, je otázka financií bežným vzťahovým „problémom“. Kto bude platiť jedlo? Mal by večeru zaplatiť on? Budete sa striedať? Alebo si bude každý platiť svoje? A čo iné spoločné výdavky? Aj keď to vyzerá ako problém vážnych vzťahov, túto otázku by ste mali vyriešiť už počas randenia.

Inak sa môže stať, že sa jeden z vás môže cítiť byť využívaný a neskôr mu bude trápne pýtať si finančnú pomoc. Okrem platenia výdavkov do tejto kategórie patrí aj otázka zárobkov, keďže jeden môže zarábať o dosť viac ako druhý, je dôležité nájsť spravodlivé riešenie, aby sa kvôli tomu jeden necítil nadradene a druhý podradene.

Rovnako tak tu patrí napríklad aj sporenie na spoločné väčšie výdavky. Je dôležité, aby ste si v tomto boli rovní. Ak jeden z vás miluje rozhadzovať peniaze na každú hlúposť, a ten druhý si šetrí každé euro, môžete očakávať veľa hádok. Porozprávajte sa a hľadajte spoločné kompromisy.

Rozdielne životné ciele

Skôr či neskôr v každom vzťahu zídu z vašich očí ružové okuliare, a zrazu zistíte, že vaša predstava budúcnosti sa mierne odlišuje. On chce odísť pracovať do zahraničia, ty plánuješ študovať na Slovensku. On chce bývať v meste, ty v dome na dedine. On si chce ešte užívať párty život, ty by si sa potešila, ak by do vašej rodiny pribudol tretí člen.

Čím dlhšie spolu budete, tým viac odlišností odhalíte. Ak už na ne narazíte, je dôležité všetko si odkomunikovať, prerátať všetky pre a proti, hľadať riešenia. Obetujete sa jeden pre druhého? Už od začiatku vzťahu si všímaj indície, ktoré ti naznačia, ako vidí tvoja polovička svoju budúcnosť. Ani o tejto téme sa nebojte rozprávať.

Ťažké kompromisy

Či už ide o veľké veci ako sú spomínané finančné problémy či životné ciele, alebo o maličkosti, ako to, kde sa pôjdete najesť, či čo budete robiť cez víkend. Jeden chce to a druhý to. Je dôležité uvedomiť si, že vo vzťahu nie je miesto na despotické dupanie nohou. Ako pár ste si rovní a každý z vás má mať rovnako silný hlas.

Preto sú kompromisy nevyhnutné. Ak ty miluješ romantické filmy a on akčné, tak ich striedajte. Keď ty strpíš jeho výber, aj on má spraviť to isté pre teba. Ak to tak nie je, porozmýšľaj, či je medzi vami všetko OK.

Flirtovanie s inými

Trochu citlivejší problém je otázka flirtovania s inými. Čo ak si jeden z vás intímne píše s inými ľuďmi? Čo ak sa za inými obzerá na ulici? Všetko má svoje hranice, ktoré platia aj tu. Nevinné okukávanie na ulici nemusí nič znamenať, no vypisovanie si správ už áno.

Opýtaj sa ho na to priamo, povedz mu, čo ti vadí. Kým nerobí viac ako pozeranie sa, o nič nejde. Hlavne nerob nezmyselné žiarlivostné scény skôr, ako budeš mať skutočné podozrenie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating