Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Študenti a učitelia môžu využiť netradičné kurzy, ktoré im vysvetlia aj mimoriadnu situáciu. Nezisková online platforma pre mladých ľudí Zmudri ponúka nielen návod, ako sa učiť efektívne online alebo ako podať daňové priznanie, ale aj vysvetlenie, ako správne čítať štatistiky o koronavíruse.

Ak sa prihlási učiteľ, dostane sprievodné materiály k videokurzom. Využiť ich môže na hodine, keďže pôjde zväčša o návrhy aktivít či pracovné listy.

Kurzy sú vo forme zábavných videí a snažia sa u mladých zlepšiť kritické myslenie, finančnú gramotnosť. Taktiež pomôcť s výberom vysokej školy, zvládaním stresu a motivácie. Platforma zatiaľ nakrútila 16 videokurzov na rôzne praktické a občianske témy. Materiály a videokurzy odoberá vyše 900 učiteľov. Kurzy sú prístupné kedykoľvek a zadarmo.

Zmudri v rámci parlamentných volieb vytvorila sériu videí so Sajfom, Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou a tvárami youtubových kanálov JurajVie, Dejepis Inak a BeWise. V nich vysvetlili, aké právomoci má parlament, vláda či ako vznikajú zákony.

Školy sú zatvorené od 16. marca do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia.

Zdroj: SITA

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News