Bol tvojou súčasťou, niekým, s kým si plánovala zostarnúť, a zrazu je preč. Všetko bolo tak krásne a radostné, no dnes je z toho iba spomienka. On šiel ďalej, ale ty si ostala stáť na mieste. Aj keď chceš zabudnúť, nemôžeš. Nedokážeš, nechceš. Chýba ti, aj keď vieš, že vaše cesty sa už nespoja.

Vieš to, ale tvoje srdce a myseľ si to nechcú pripustiť. Milovala si ho, a aj keď ti jeho odchod ublížil, na tvojich citoch sa nič nezmenilo. Myslíš na neho keď zaspávaš i vstávaš, vlastne, každú chvíľu. Spomínaš na to, čo bolo, a aké by bolo, keby bol tu. Ako môže len tak fungovať ďalej? Zabudol na teba? Zabudol na všetko, čo ste spolu prežili? Myslí na teba niekedy?

Ty máš v hlave kolotoč a nevieš, ako z neho von. Môžu ti ľudia dávať milión rád, no pravdou je, že všetko je to len o tom, ako sa s tým vysporiadaš ty. Či naozaj príjmeš fakt, že už nie ste vy.

A o tom sú vzťahy. Do nášho života prichádzajú, a rovnako z neho aj odchádzajú. Skutočný život nie je rozprávka. Musíš si v ňom prejsť rôznymi vzťahmi – skúsenosťami, aby sa z teba formovala osoba, ktorou sa chceš stať. Každý vzťah, aj ten s tvojím ex, ti do života priniesol niečo pekné. Ale aj ranu, ktorú si musíš zahojiť. Nemysli na to, čo by bolo keby, nerob si falošné nádeje, ži realitou a prítomnosťou, nenechaj sa zviazať minulosťou.

Poďakuj sa mu za to, čo ťa naučil, čo ti ukázal, a nechaj ho ísť. Kým na neho budeš myslieť ako na niečo, čo žije v tvojich predstavách, staneš sa navždy väzňom týchto myšlienok. Niekto, kto o teba nemá záujem, by nemal mať na tvoj život takýto vplyv.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.