Moderátorka a podnikateľka Soňa Skoncová je už tretí mesiac mamou. Do života jej spolu s dlhoročným partnerom, snúbencom Robom, prišiel vytúžený synček. Bývalá modelka sa na svojom Instagrame nebojí ukázať, že nie všetko v úlohe čerstvej matky je ružové. Práve naopak, chce to, najmä v prvých mesiacoch, veľa síl a pomoci.

Svoju lásku a šťastie zo syna rada zdieľa so svojími fanúšikmi, no nebojí sa otvárať aj témy, ktoré častokrát bývajú zabudnuté, no sú dôležité ako pre tehotné ženy, tak aj pre novopečené mamičky. Ešte pred pôrodom sa vyjadrila k nemiestnym poznámkam na jej postavu, pričom poukázala na to, že mnohým ženám môžu podobné narážky psychicky ublížiť.

Tentokrát, už v súvislosti s bábätkom, rozprúdila ďalšiu diskusiu: „Obrovské množstvo reakcií na moje včerajšie príbehy o večerných plačoch ma motivuje podporiť diskusiu k tejto téme. Robko plače každý večer v tú istú hodinu, približne o 19:00,“ začala v úvode najnovšieho príspevku.

Na fotke drží uplakaná Soňa na rukách synčeka: „Moja intuícia mi však našepkávala, že to s bolesťami bruška nesúvisí. Synčeka som naďalej pozorovala a pátrala som po tom, čo môže byť za večernou nespokojnosťou. Dozvedela som sa o “Witching Hour” po slovensky čarovná hodinka, ktorá sa objavuje večer aj keď je napapaný, prebalený, poláskaný, netrápi ho bruško... “ poznamenala na adresu toho, že všetci tento plač prisúdili detskej kolike.

Robko spustí nárek, pri ktorom som si mnohokrát poplakala spolu s ním. Občas plače polhodinu, niekedy dlhšie a inokedy len krátku chvíľu. Na upokojenie nepomáhalo takmer nič. Naša kreativita však nepozná hraníc a skúšali sme všetky kolísavé pohyby, nosenie, tíšenie a dokonca aj spev,“ pokračuje Soňa, ktorej sa nakoniec osvedčilo kojenie alebo nosič.

A prečo o tom píšem? Pocit spolupatričnosti je hlavným motívom ľudského správania. Takže milé moje, chcem, aby ste vedeli, že sme v tom spolu, keď vaše dieťatko plače. Je úplne jedno, či je to Witching Hour, kolika či iné trápenie. Pocit spolupatričnosti vzniká len vtedy, keď svetu predkladáme svoje pravé ja, teda nedokonalé ja. Jednoducho, keď sme sami sebou a spoločnosť nás prijíma takých, akí sme. A aj toto som ja. Uplakaná, občas zúfalá, ale šťastná, že mám syna aj vás,“ ukončila čerstvá mamička, ktorá aj takto podporuje všetky ženy, ktorých sa týkajú podobné problémy, aby vedeli, že je to úplne normálne.

Zdroj: instagram/sonaskoncova

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.