Niet nad krajší pocit, ako keď vieš, že máš okolo seba ľudí, ktorí sú tu pre teba aj v tých najťažších chvíľach. Mojím životom už prešlo toľko ľudí, pri ktorých som sa veľa naučila, formovala a dospievala, ale práve teraz prišli ľudia, ktorí sú tak veľmi výnimoční.

tumblr_oi68mnpmmg1tws6uyo1_500

Foto: tumblr.com

Už to nie sú len tie detské priateľstvá, ktoré trvali krátko. Teraz prišli ľudia, o ktorých nikdy nechcem prísť. Som tak veľmi vďačná za každého jedného človeka, ktorý mojim životom prešiel, ale najmä za tých, ktorí ostali, aj keď to bolo veľmi ťažké.

Verím, že aj ty máš vo svojom živote takých ľudí. Presne vieš, ktorí sú tu pre teba a nezradia ťa ani v tom najhoršom. Verím, že sú to presne tí ľudia, s ktorými máš toľko zážitkov a s ktorými si vyviedla toľko hlúpostí.

Je to super, keď vieš, kto to je. No ak si si ešte neni celkom istá, ktorí sú to, daj tomu čas. Ver mi. Každý raz zabudne nasadiť masku a vtedy zistíš, že ten o kom si si myslela, že je ten dokonalý priateľ, tak práve on si vôbec nezaslúži tvoju prítomnosť.

tumblr_oh36x7r47j1u17yx1o1_500

Foto: tumblr.com

Tieto chvíle, keď zistíš, že to nie sú správni priatelia, bolia. Ja viem. Ale keď odídu z tvojho života tí nesprávni, vtedy si uvedomíš, na koho sa zamerať a s kým svoje priateľstvo budovať, upevňovať a zlepšovať. Ale hlavne zistíš, že pri týchto ľuďoch ani ty masku nepotrebuješ, pretože ťa majú radi presne takú, aká si.

Ďakujem mojim milým, za ich lásku ku mne, za ich vypočutia, bláznovstvá, dobrodružstvá a pekné chvíle, čím robia môj život krajší.


A preto, moja milá kamarátka, buď aj ty vďačná za tých pravých priateľov, ktorých vo svojom živote máš, pretože: 

„Ak máš dobrého priateľa, máš viac, ako má on.“
Thomas Fuller

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.