pixabay.com

Chcem byť šťastná. Túžim po šťastí, ktoré sa nevyparí okamžite po tom, ako mi zlomíš srdce. Túžim po šťastí, ktoré bez mihnutia oka nezmizne, aj napriek tomu, že ma niekto zradí či poníži. Chcem, aby moje srdce bolo plné lásky aj napriek tomu, že nie je prepojené so srdcom druhej osoby.

Chcem byť sebestačná, no zároveň túžim po niekom, kto v mojom srdci zapáli iskru a do života mi vnesie nekonečné šťastie. Chcem vidieť svet v krásnych farbách, šumivý a osvetlený, aj keď som sama. Chcem vidieť svet cez ružové okuliare aj napriek tomu, že ma nikto nemiluje. Túžim vidieť tú najjasnejšiu hviezdu na oblohe aj bez partnera. Pretože ja sama som tiež takou dúhovou hviezdou. Môj svet je plný šťastia a spokojnosti.

Pokiaľ prídem o niekoho, koho milujem, nechcem, aby sa môj svet kvôli tomu rozpadol. Nechcem, aby sa čokoľvek v mojom živote rozpadlo. Rátam s tým, že budem plakať, budem osamelá, no aj napriek tomu sa pokúšam žiť. Pretože po každej búrke vyjde slnko.

Túžim sa jedného dňa zamilovať. Ale nie s vidinou obety vlastného šťastia. Túžim po hlbokej láske, ktorá sa mi vryje do srdca a pobudne tam nekonečne dlhý čas. No nechcem sa dostať hlboko do temnoty a pocítiť odmietnutie. Nechcem mať zlomené srdce a pocítiť prázdnotu, ak jedného dňa ten chlap odíde. Chcem, aby moja duša bola krásna aj naďalej.

zdroj: unsplash.com

Chcem byť v poriadku bez toho, aby niekto moje srdce zotavoval. Túžim sa oň postarať ja sama, držať ho vlastnými rukami. Nechcem, aby mi s tým pomáhal niekto ďalší.

Ak nájdem niekoho s dobrým srdcom, odomknem mu brány do môjho sveta a dovolím mu, aby sa staral o moje srdce. Nechám ho, aby sa do neho zamiloval. Nedám mu však povolenie, aby si s ním robil čo chcel. Nedovolím mu, aby ho zničil, zlomil a len tak niekam odhodil.

Pretože hlboko vo vnútri cítim, že som v podstate šťastná. Som dobrý človek a chcem, aby toto šťastie a láskavosť zo mňa vždy vyžarovala. Nechcem, aby to bolo zničené niekým druhým. Nikdy nechcem opäť padnúť  na zem, či byť zachvátená depresiou. Nechcem pocítiť niečo ako že nestojím za to, aby ma niekto mal rád. Chcem samu seba spraviť šťastnou. Chcem sa cítiť dobre vďaka vlastným činom. Túžim sama tancovať na svoju obľúbenú pieseň.

Takže pokiaľ sa rozhodneš so mnou tancovať, alebo sa do mňa zamiluješ, môžem ti prisľúbiť, že ti lásku opätujem. Dám ti celé svoje srdce. Spravím ťa šťastným, nech ma to už stojí čokoľvek. Dám ti samu seba.

zdroj: unsplash.com

Zapamätám si však, čo si schopný kvôli mne a našej láske urobiť. Môžeš ma povzbudiť či ťahať nahor, pokiaľ padnem či zídem z cesty.

Spoločne sme ako oheň. Sme nepremožiteľní. Spolu sme očarujúci. Vzájomne sa dvíhame nahor. Vieme, na čo ten druhý myslí a tak dokončujeme za seba vety. Dali by sme za toho druhého život.

No v hĺbke duše viem, že som prekrásna, že mi v srdci horí plameň vášne. V hĺbke duše tuším, že môžem byť šťastná a dokážem si to šťastie zaobstarať sama. V hĺbke duše viem, že som v poriadku. Aj bez teba.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating