Photo by Jessica Lewis from Pexels

Predtým ste obaja mali svoj bežný život, vlastné starosti a plány, no neskôr ste sa stretli a všetko si porozprávali a lenže teraz, keď ste denno denne spolu a nemáte toho veľa na práci, môže vás to priviesť až do ponorkového stavu. Nemáte si, čo povedať? Alebo si začínate na sebe všímať nedostatky a vyvoláva to konflikty? Vďaka týmto radám sa dokážete uzmieriť a fungovať ďalej. Portál Power of Positivity, Bustle a The Powerful Mind uviedli, ako vrátiť vzťah do normálu.

Zamysli sa, čo ti chcela hádka naznačiť

V prvom rade si treba uvedomiť, že tieto konflikty sú naozaj nezmyselné. Namiesto zbytočného kriku ste si mohli jednoducho sadnúť a porozprávať sa. Bez tlaku by ste povedali všetko, čo vás v poslednom čase ťaží. Lenže učíme sa celý život a práve vzťahy dokážu byť tou najväčšou výzvou. Ak ste sa už pohádali a zrazu nevieš, čo ďalej, zrekapituluj si celý incident. Objav jadro tohto problému a čo ho spôsobilo. Okrem toho, že sa vám bude ľahšie dýchať, nájdete aj jednoduchšie riešenia.

Doprajte si priestor

Obaja máte plnú hlavu rôznych myšlienok a je ťažké sa v niečom zorientovať. Ak nechcete spraviť unáhlené závery, darujte si vzájomný pokoj. Nemusíte spolu chvíľu komunikovať, pretože iba tak sa váš chaos v mysli ustáli. To, že si na chvíľu dáte priestor neznamená, že by ste pred problémom utekali. Chcete byť len dostatočne “triezvi” na to, aby ste konečne našli správne riešenie. Na tom nie je nič zlé. Ak tvoj partner potrebuje túto pauzu viac ako ty, nevyčítaj mu to. Rešpektuj ho. Chce byť k tebe úprimný a to si vyžaduje čas. Venuj mu útechu a podporu. Daj mu najavo, že ti na tom rovnako záleží. Potrebuje cítiť, že spolu to bez obáv zvládnete.

Naslúchajte si a ospravedlňte sa

Keď ste sa už upokojili a lepšie zorientovali, je na čase sa porozprávať. Dbajte na to, že oboch vás niečo veľmi zabolelo a buďte si vedomí vlastných chýb. Nikto nie je dokonalý. Preto je pochopiteľné, že ťa mohol niečím uraziť rovnako, ako ty jeho. Teraz je však dôležité povedať si všetko, čo máte na srdci, aké riešenia navrhujete a koniec-koncov prevziať zodpovednosť za svoje činy. Nediskutujte len preto, aby ste si odpovedali nejakými argumentami. Načúvajte si a podporte jeden druhého.

Ste to vy dvaja proti problému

Nie je to o tom, kto vyhrá alebo získa pravdu. Nie je to o tom, aby ste zahodili vlastné potreby a ciele. Je to boj, v ktorom tvoríte jeden tím a vašou úlohou je nájsť strednú cestu. Kompromis. Vypočujte si svoje názory, hoci sú rozdielne. Nájdite pre seba porozumenie a buďte empatickí. Dívajte sa na tento problém z viacerých uhlov pohľadu. Pravda nemusí byť iba na tvojej alebo jeho strane.

Nevyčítaj si to do nekonečna

Stúpila si si do svedomia a uvedomila si, že aj si ty mohla spraviť chybu? To je skvelé. Len sa neobviňuj stále dookola. Ak si v návale emócií povedala niečo, čo teraz veľmi ľutuješ, prejde to. Odpustí ti a tým pádom sa tá kapitola uzatvára. Nie si perfektná, máš právo robiť chyby. A vieš, čo je na tom naozaj skvelé? Vždy sa dá z toho poučiť. Vždy sa vieš naučiť niečo nové, lepšie. Určite len túžiš po tom, aby prijal tvoje ospravedlnenie,aby ste tak mohli fungovať naďalej bez problémov. Je to možné. Najprv však musíš odpustiť samej sebe, aby ťa to nebrzdilo pred vaším spoločným šťastím.

Zopakujte si, čo na sebe najviac milujete

Niekedy je ťažké pohnúť sa vpred, keď máte pred očami iba to zlé. Ale spomeňte si, prečo ste spolu. Spomeňte si, kedy a ako to začalo. Prečo sa tak veľmi ľúbite a kvôli čomu by ste to rozhodne nezahodili. Alebo sa skúste navzájom prekvapiť romantickými darčekmi. On by ti napríklad mohol do práce poslať krásnu kyticu a ty jemu zaľúbený list. Predtým ste si dopriali priestor a výmenu názorov. Teraz si spomeňte na tú krásnu lásku, ktorá vás k sebe priviedla.

Zdroj: Power of Positivity, Bustle a The Powerful Mind

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating