Volajú nás Millenials alebo generácia Y. Sme tvrdohlaví, odhodlaní, robíme chyby, máme možnosti a technológie, o ktorých sa ani nesnívalo našim rodičom. Máme všetko a chceme všetko. Máme chuť zabávať sa do skorých ranných hodín, deti odkladáme na neskôr, skúšame, hľadáme, strácame, objavujeme. Našu generáciu mám skutočne rada. Môžeme cestovať, môžme telefonovať s človekom, ktorý je na opačnom konci sveta, môžme objavovať a byť hocikým. Avšak niekedy pri toľkých možnostiach zabúdame na tie skutočne podstatné a hodnotné veci.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Sme generácia, ktorá dáva málo, no chce veľa. Naučili sme sa nedávať druhým ľuďom veľa, pretože nás aj tak zradia. Naučili sme sa byť „ľadové kráľovné“ a „muži bez citov“, ktorí sa chcú zabávať len na pár nocí. Pochovali sme naše očakávania a „carpe diem“ berieme niekedy až moc vážne. Potom sa čudujeme, prečo nás opäť ten človek zradil, kde robíme chybu, uzavrieme sa do seba a hovoríme si, že nikdy nenájdeme niekoho, kto si nás bude skutočne vážiť.

Avšak, čo ak dávame skutočne málo a chceme veľa?

unsplash.com

Čo ak je problém v nás a nie v druhých? Robíme veľa vecí, no nevieme sa sústrediť na jednu. Nie sme si istí našimi citmi, pretože sa neustále menia a my tak opúšťame našich stálych partnerov, lebo vraj potrebujeme niečo zažiť. Hľadáme sa, strácame sa a tak sa rozhodneme cestovať a užívať si. Technológie sú súčasťou nášho každodenného života, cez ktoré komunikujeme so svojimi priateľmi či neznámymi ľuďmi, no keď sa máme ísť rozprávať z očí do očí, máme problém a sme iní, ako sa prezentujeme na internete.

Máme toľko možností, až sa strácame, sme neistí a nevieme, kto vlastne sme. Sme obklopení neuveriteľným množstvom informácií, ktoré vlastne k životu ani nepotrebujeme. Keď sa rozprávame o láske, hovoríme, že ju skutočne chceme a hľadáme, ale vlastne pre to nič normálne nerobíme.

flickr.com

Chceme veľa, dávame málo. Čo tak sa usmiať, vychutnať si dobrý čaj s človekom, ktorého máš rád, ísť len tak do múzea či kina s niekým, koho máš rád alebo len tak niekomu povedať, že si ho úprimne vážiš? Viac hovorme medzi sebou, nie o sebe. Viac dávajme najavo naše city, netvárme sa nedobytne.

Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. Viac než stroje potrebujeme ľudskosť. Viac než chytrosť potrebujeme láskavosť a miernosť. Bez toho zvlčíme a stratíme všetko. – Charlie Chaplin