unsplash.com/Toa Heftiba, unsplash.com/Greg Kantra

V každom z nás je niečo, čo iní buď milujú alebo nenávidia. Jednou z najhorších vecí je stereotyp – či už vo vzťahu alebo v správaní človeka a v jeho živote. Ty si to možno neuvedomuješ, ale celá tvoja existencia môže byť jeden veľký stereotyp. Alebo veci, ktoré robíš a hovoríš.

No aký je tvoj najhorší stereotyp na základe tvojho znamenia?

BARAN: Si protivná 24/7

Máš silnú energiu? Áno. Často počúvaš svoj hlas? Samozrejme. Myšlienka, že si neustále v rozpore a že si stále obklopená ľudí sa nezhoduje s tým, keď ťa ľudia spoznajú. Len chceš, aby všetci boli vecami nadšení tak, ako ty a nie si ochotná tolerovať ľudí, ak to tak nie je.

zdroj: unsplash.com/Atikh Bana

BÝK: Si lenivá

Si podceňovaná – čo sa odhodlania týka. Stereotypy o tom, že neustále ležíš a napchávaš sa vedia byť občas vtipné, ale nie si taká lenivá, ako ťa ostatní vnímajú. Chápeš, že odpočinok a starostlivosť o seba je dôležitá. Ale to sa ostatným, ktorí nie sú zvyknutí na koncept robiť si prestávky, môže javiť odlišne.

BLÍŽENCI: Neustále klameš

Toto určite závisí od človeka samotného. Ale čo tá predstava, že si Blíženec a si klamárka? Zvyčajne to vychádza z predstavy, že ako Blíženec často meníš svoje názory. To je však spôsobené tým, že neustále prijímaš nové informácie a meníš svoj svetonázor. Praješ si, aby ľudia vedeli rozpoznať, že ak niekto neustále klame, nie je kvôli tomu, že je Blíženec – ale preto, že je hlupák.

RAK: Si posadnutá láskou

Nebojíš sa pripustiť, že si zamilovaná do toho, že si zamilovaná, ale reputácia, ktorú si nadobudla, sa ti trochu vymkla spod kontroly. Jednoducho chceš to, čo väčšina ľudí – byť milovaná a zbožňovaná. Tvoja náklonnosť môže byť pre niektorých ľudí intenzívna, najmä v tejto modernej dobe randenia. Avšak nepotrebuješ inú osobu na to, aby si sa cítila kompletná – jednoducho nevidíš hanbu v tom, čo chceš.

LEV: Záleží ti len na sebe

Každý, koho si milovala, vie, že to tak nikdy nebolo. Možno si vyžaduješ neustálu pozornosť a obdiv – je to ale trochu vyvedené z miery. Nebojíš sa požiadať o uznanie, ktoré si právom zaslúžiš, a tvrdo na ňom pracuješ. Aj keď sa veľmi cítiš v rozpore, poznáš svoju hodnotu a požaduješ, aby bola realizovaná a okolím akceptovaná. Neznamená to, že ti záleží len na sebe, znamená to, že nechceš byť odmietnutá.

zdroj: unsplash.com/Valerie Elash

PANNA: Myslíš si, že si lepšia ako ostatní

Sarkastická časť teba pravdepodobne hovorí „Som lepšia ako ostatní“, ale buď úprimná. Nikto k sebe nie je taký prísny ako ty. Držíš sa vysokých štandardov a tvrdo pracuješ na sebauvedomení, ktorého sa ostatní obávajú. Aj keď môžeš mať kritické chvíle týkajúce sa ľudí, ktorí na sebe odmietajú pracovať rovnako ako ty, v skutočnosti neveríš, že si lepšia ako ostatní.

VÁHY: Si falošná

Váhy sú milovaným aj nenávideným znamením zverokruhu. Stereotyp, ktorého sa držíš, automaticky znamená, že si falošná. Realita je však taká, že máš mimoriadne silné názory a si k ľuďom veľmi otvorená. Chceš svojim milovaným urobiť čo najväčšiu radosť. To môže znamenať aj to, že nie vždy si úprimná vo svojich myšlienkach a pocitoch, keď si s toľkými ľuďmi – alebo ako Blíženci, dozvedáš sa veľa nových informácií a často meníš svoje názory. Praješ si, aby ľudia vedeli, že byť Váhou ešte neznamená, že si falošná – len sa snažíš všetkým vyhovieť.

ŠKORPIÓN: Záleží ti iba na intímnom živote

To, že si v niečom neuveriteľná a úžasná ešte neznamená, že je to jediná vec, na ktorej ti záleží, nie? Je o tebe známe, že si najzmyselnejším znamením zverokruhu, pretože sa nevyhýbaš tabuizovaným témam – intímny život je téma, v ktorej si ako doma. Toto tvoje zmýšľanie sa netýka len intimity, ale týka sa všetkého, o čom sa ostatní neodvážia rozprávať otvorene. Aj keď si pravdepodobne rada intimitu užívaš, nie je to zďaleka to jediné, o čo sa zaujímaš a na čom ti záleží.

STRELEC: Nie si schopná angažovať sa

Pokiaľ ide o vzťahy, nemusíš sa ponáhľať do nejakého záväzku – neznamená to, že si neschopná. Nie si ochotná zotrvať vo vzťahu s niekým, kto sa ťa snaží celý čas riadiť. Poznáš sa dosť dobre na to, aby si vedela, že v určitých oblastiach potrebuješ slobodu. Potrebuješ partnera, pri ktorom môžeš byť samou sebou – a keď ho nájdeš, si v tom až po uši.

KOZOROŽEC: Si nudná

Úprimne, toto je len krátky opis toho, čo každý vie. Určite sa snažíš splniť svoje ciele, ale občas sa môžeš oprieť o tradičnosť – to neznamená, že ti chýba osobnosť. Tvrdo pracuješ, ale aj vieš, kedy sa poriadne uvoľniť. Tí, ktorí nepoznajú túto tvoju stránku, sú ľudia, s ktorými strácaš čas. Ak si ľudia myslia, že si nudná, tak to znamená, že ťa nepoznajú.

VODNÁR: Si príliš divná

Áno, občas si svojrázna. Áno, máš svoje chvíle, kedy sa chceš odlíšiť od ostatných. V jadre toho máš veľa spoločného s okolitým svetom – idete len inými cestami. Ľudia si myslia, že si čudná len preto, že máš jedinečné záujmy alebo rôzne predstavy o tom, ako by sa malo postupovať, keď je realita iná. Ak ťa ľudia spoznajú, uvedomia si, že to, čo ťa zaujíma je často fascinujúce a nie také „čudné“, ako si myslia.

RYBY: Počúvaš iba svoje emócie

To, že si na niečo naladená, ešte neznamená, že je to tvoja jediná cesta v živote a praješ si, aby to ľudia viac pochopili. Si veľmi empatická a dokážeš sa stotožniť s ľuďmi na intenzívnej úrovni a zároveň si veľmi zladená so svojimi vlastnými emóciami. Ľudia často predpokladajú, že ti záleží iba na tvojich emóciách, a preto ich počúvaj len pri svojich rozhodnutiach. Realita je taká, že ľudia väčšinou vnímajú svoje emócie ako slabosť, ale u teba je to jedna z tvojich najväčších predností. Nebojíš sa vpustiť do svojich rozhodnutí emócie a robíš to dobre. To len ostatní tomu nerozumejú.

zdroj: unsplash.com/Sydney Sims

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy