Silnú ženu nemožno milovať ľahko, akoby aj. Mohla by byť vzorom pre všetkých, je múdra, krásna, dobrosrdečná a najmä, je silná. Sama dobre vie čo je pre ňu najlepšie, preto si ide tvrdo za tým. Vie, kedy jej veci viac škodia a ubližujú, ako pomáhajú a vytvárajú pocit radosti, tak bez zbytočných slov odchádza… skôr ako ju niečo zraní. No a hoci sa zdá, že v jej živote je všetko perfektne a je dokonale šťastná, nieje tomu úplne tak. Prešla si pádmi, zradami, klamstvami a podobnými vecami.
Stretla mnoho mužov, ktorí tvrdili že jej dajú čokoľvek na svete, že ju milujú, ale opak bol pravdou. Títo muži nesplnili nič z celého dlhého zoznamu, ktorý jej nasľubovali. Zvykli hovorievať, že chyba jej v nej, že ona môže za každú hádku, či rozchod ktorý nastal. Ibaže, pravdou bolo to, že táto žena za nič nemohla. Vedela od začiatku, že ak sú veci komplikované, netreba ich ihneď vzdať, stačí len zmeniť prístup. Ale ak aj po čase boli veci naďalej komplikované a cítila sa čím ďalej, tým viac zlomená.
zdroj: unsplash.com
Táto žena si je vedomá toho, akú hodnotu má. Nie je namyslená, či domýšľavá, len proste vie, kedy treba veci nechať ísť. Kedy treba dať prednosť sebe samému, ako komukoľvek inému. Vie, že aj keď sú veci ťažké, nemusia byť pre nás tie nesprávne. No a hlavne, nikdy sa nevzdáva, bez boja. A teraz znova pocítila motýle v bruchu, opäť sa začala usmievať tak, ako sa usmievajú len zamilovaní ľudia, ale či jej tento vzťah vydrží navždy, ukáže len čas.
Sľubuješ jej vernosť a lásku na celý život, ale bude tomu tak aj keď veci budú komplikované? Budeš sedieť vedľa nej a držať ju za ruku, aj keď bude chorá a mrzutá? Budeš sa snažiť ju podporovať v akejkoľvek veci, hoci sám budeš vedieť že je to totálna hlúposť? Nebudeš ju súdiť ani viniť, pokiaľ sa dopustí nejakej chyby?
zdroj: pexels.com
Otázok, ktoré by som ti v tomto smere položiť mohla je neúrekom. Ale pokiaľ si si už len pri takýchto základných otázkach, čo i len v duchu odpovedal „nie“, tak ju opusti. Najmä pre jej dobro. Pretože ak ti už teraz naháňajú obyčajné veci strach, tak nikdy nebudeš skutočne pripravený milovať ženu, ktorá je silná. Pády, ktoré prežila v živote, či v iných vzťahoch jej zanechali rany na duši, preto je taká, aká je. Ale nevzdala sa, bojovala ďalej.
Pretože tak to robia skutočne silné ženy. Ženy, ktoré nepotrebujú hrané city, či lásku. Potrebujú niečo pravé, niečo skutočné. Niečo, čo nemôže dať ktokoľvek na svete, ale len jeden, jediný výnimočný muž, ktorý to zvládne a bude s ňou bojovať až dokonca.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.