instagram/yeswe_travel

Začiatky vzťahu bývajú krásne. Sú plné romantiky, spoznávania sa, motýlikov v bruchu a sladkej nevinnosti. No aj keď to je všetko ešte v prvotnej fáze, ktorá býva najkrajšia, aj tu sa dá spraviť veľa chýb, ktoré ho dokážu dlhodobo poznačiť, či ho dokonca zničiť skôr, ako by dostal poriadnu šancu.

Ak sa chceš tomu vyhnúť, skús si dať pozor na niekoľko vecí, ktoré vyzerajú možno nevinne, no dokážu toho dosť zmeniť. Prvou vecou, ktorú inak okolie na zamilovaných pároch nenávidí, je fakt, že všetok čas začnete tráviť iba spolu a vykašlete sa na svoje okolie.

Je to úplne normálna vec, že zaľúbení nechcú byť bez seba ani jednu minútu dňa, no nie je to úplne najprospešnejšie pre nikoho z vás. Kvôli tomu zabúdate na priateľov, rodinu, svoje vlastné koníčky, a keď sa budete musieť na dlhšie rozdeliť, budete to ťažšie zvládať. Najhoršie je, ak má takúto potrebu iba jeden z vás – potom to môže vyzerať, že je na tom druhom nezdravo závislý, a tak ho odplaší.

Ďalšou vecou je takzvaná vzťahová druhá tvár. Ide o situáciu, počas ktorej sa môžeš hrať na niekoho, kým nie si, iba aby si na svojho nového partnera zapôsobila čo najviac. Môže sa to prejaviť rôznymi spôsobmi – obliekaš sa tak, ako sa páči jemu, nie tebe, súhlasíš s jeho názormi, prikrášľuješ svoj život, prispôsobuješ sa tomu druhému.

Drahá, ak sa skutočne máte radi, potom sa budete milovať takí, akí ste. Na všetky klamstvá sa raz príde a predsa nechceš, aby sa jedného dňa zobudil, uvedomil si, že nie si tá, za ktorú ťa mal a odišiel. Iba úprimnosť a dôvera môžu vaše puto posilniť.

Aj keď je intímny život na začiatku skvelý, nemalo by to byť iba o tom. Predstav si, že jedného dňa budeš vedľa neho ticho sedieť a premýšľať o tom, prečo spolu ste, keď sa nemáte ani o čom baviť. Práve na vašom štarte by ste mali rozbehnúť viacero aspektov partnerstva, nie užívať si iba jeden.

No a spomenúť môžeme ešte jeden bod, ktorý pochová každú „lásku“, bez ohľadu na to, či je čerstvá alebo dlhodobá. Teda, k tej dlhodobej sa to možno práve kvôli tomuto ani nedotiahne. Ide o porovnávanie aktuálneho partnera s tým bývalým.

On nie je tvoj ex a ty nie si jeho bývalá partnerka. Ste úplne iní ľudia a teda aj váš vzťah bude mať úplne inú úroveň. Keď však sále blúdiš myšlienkami do minulosti, nemôžeš sa pohnúť vpred do budúcnosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating