instagram/jovi_travel

Možno si v podobnej situácii bola sama – niekde v tvojej blízkosti sa nachádzal zaľúbený pár, ktorý sa správal tak, že si musela prevracať očami. Áno, láska je síce krásna, ale niektoré veci by mali mať svoje hranice aj tu. Čo teda na zaľúbencoch najviac neznáša ich okolie?

Príliš veľa vášne na verejnosti

Niektoré prejavy lásky by mali naozaj ostať za dverami spálne. Alebo teda, aspoň na mieste a v čase, keď sa nenachádzate pri iných ľuďoch, ktorým môže byť nepríjemné (alebo až trápne) sledovať, ako vášnivo sa milujete.

Držanie sa za ruky, letmý bozk či pohľady do očí, to áno. Ale jazyk v krku toho druhého a ruka „šmátralka“ počas toho, ako ste s kamošmi vonku, to je už horší scenár.

„My, my, my, …“

Je samozrejmé, že ľudia vo vzťahu berú veci inak, ako keď boli single, no netreba to preháňať. To, že máš partnera, neznamená, že musíš vo všetkom hovoriť za vás oboch. Ty si stále ty, takže ak sa ťa kamoška opýta či pôjdete spolu do kina, skús odpovedať „mám s priateľom plán“ a nie „my už máme plány“.

Možno sa ti to zdá ako niečo normálne, no ak hovoríš stále iba „my, my, my, …“ tvojmu okoliu to už polezie pekne na nervy. My máme radi olivy. My ideme do mesta. My neprídeme. My …

Odčlenenie sa od priateľov

Určite máš vo svojom okolí aj ty takého človeka, ktorý bol vždy dobrým členom partie. Až kým si nenašiel partnera/ku a zrazu o ňom nikto nepočul. Všetok čas trávil so svojou láskou, nikam nechodil, vynechával spoločné akcie, jednoducho, vzťah bol u neho na prvom (a jedinom) mieste. A keď sa vzťah skončil, zrazu sa objavil späť, akoby sa nič nedialo.

Pamätaj, že aj keď si vo vzťahu, na priateľov a čas s nimi netreba zabúdať. Môže sa stať, že oni potom zabudnú na teba.

Jedna duša, jedno telo?

S predchádzajúcimi dvoma bodmi je tesne spojený aj tento posledný. To, že si vo vzťahu neznamená, že by si mala zabúdať na svoj vlastný život. Nejde len o to, že všetko robíte spolu, ale aj o fakt, že partnera ťaháš aj tam, kde ho netreba, pretože nechceš bez neho nikam ísť.

No rovnako tak, ako sa nebude cítiť vo svojej koži, keď ho pozveš tam, kde bude jediný frajer, aj kamoškám bude nepríjemné, že ho berieš, aj napriek tomu, že chcú mať babský večer. Nikto ti to však nahlas nepovie. Nebuď na ňom závislá.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating