Na to, aby vzťah fungoval, nestačí iba milovať. Láska nás občas vo vzťahu slepo drží, až kým si uvedomíme, že to nie je to, po čom túžime. Aj keď žena môže svojho partnera nadovšetko milovať, občas narazí na hranice, ktoré jej naznačia, že je čas vzťah ukončiť. Ktoré to sú? 

Ignoruje jej názory

O rozhodnutiach, ktoré ovplyvňujú spoločný vzťah, musia rozhodovať obaja. Nie iba jeden. Vzťah je partnerstvo dvoch osôb, ktoré majú rovnaké právo na názory aj rozhodnutia. Ak si muž myslí, že môže mať posledné slovo iba on, znamená to, že ju ako svoju polovičku nerešpektuje. Vtedy je čas takéhoto chlapa opustiť.

Uprednostňuje svojich kamarátov pred partnerkou

Mať priateľov nie je zlé, práve naopak, mať s kým vyraziť na pánsku jazdu potrebuje každý muž. No ak sa tá pánska jazda koná každý víkend a on kvôli priateľom často ruší plán so svojou ženou, je čas dvihnúť varovný prst.

Nie je tu, keď ho treba

Nie je to iba vtedy, ak žena potrebuje rameno, o ktoré sa môže oprieť, či človeka, ktorý jej podá pomocnú ruku a on nie je fyzicky pri nej. Chlap tu nie je pre ňu aj vtedy, ak sedí rovno pred ňou, no nepočúva, čo mu hovorí. Tvári sa, že je tu, aj keď je myšlienkami inde. To je jasný dôkaz toho, že ho jej problémy nezaujímajú. A ju by nemal zaujímať taký chlap.

Robí zo svojej polovičky svoju matku

To, že mu žena navarí alebo uprace byt nie je samozrejmosťou. Ani to, že ho doma bude obskakovať ako keby sa o neho nestarala partnerka, ale matka. Aj keď to ženy robia z lásky, muži si na to vedia veľmi rýchlo zvyknúť. Skôr, ako sa tak stane, treba si vyjasniť, že partnerstvo je rovnocenný vzťah. Ak si žena uvedomí, že jeho očakávania prekračujú hranicu, musí to stopnúť.

Chová sa tajomne

Tajomstvá nemajú vo vzťahu čo hľadať. Ak sa chlap začne správať tajomne, zahmlieva, kde bol, čo robil, nechce, aby sa partnerka dostala k jeho správam, určite tají niečo, čo by sa jej nepáčilo. A to je čas na to, dať svojmu milovanému (klamárovi) zbohom.

Kariéra na prvom mieste

Je v poriadku, keď má človek veľké sny a chce kariérne rásť, ale aj napriek tomu je dôležité vyhradiť si čas pre svojho partnera a preukázať mu, že je pre neho prioritou. Ak je človek vždy príliš zaneprázdnený na to, aby trávil čas so svojou polovičkou, tá ho bude chcieť opustiť navždy.

Porovnáva ju s inými ženami

Môže to byť jeho ex, matka, či kolegyňa. Na tom však nezáleží, pretože porovnávať svoju polovičku s inými ženami je neprípustné. Každý človek je iný – fyzicky, psychicky aj vlastnosťami. A ženy nie sú výnimkami. Porovnávanie s inými ženami a vyhadzovanie na oči ich plusy, dokáže žene pošliapať ego a sebaúctu. To by si rozhodne nemala nechať.

Nechce robiť nič nové

Vzťah dokáže upadnúť do rutiny veľmi rýchlo. Pre mužov je občas pohodlné robiť všetko tak, ako doteraz, no ak žena túži aspoň po malej zmene a on nie, vzťah ochladne ešte rýchlejšie. Nechce vyskúšať inú reštauráciu, ako tú, do ktorej chodia každý piatok? Nechce začať robiť nejakú novú spoločnú aktivitu? Má vôbec o vzťah skutočný záujem? Ak neberie na vedomie jej potreby, môže o ňu čoskoro prísť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.