Víkend práve skončil, ale ak si ako ja, určite už uvažuješ o tom, čo budeš robiť, keď príde víkend. V piatok si predsa musíš naplánovať ako stráviš sobotu a nedeľu, aby tvoj život nebol stereotypný.

Viem, určite je veľmi pohodlné zostať v takýchto mrazoch doma, s teplým čajom pod dekou. Je však čas na zmenu. Vyber sa na turistiku a choď sa pozrieť na Kláštor sv. Kataríny.

Sú to ruiny starobylého Kostola a Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej (odtiaľ názov Katarínka).

Zdroj: katarinka.sk

Katarínka sa nachádza na západnom Slovensku v lesoch Malých Karpát 20 km severne od Trnavy neďaleko obcí Dechtice (do ktorej katastra kláštor patrí) a Naháč.

Kláštor aj kostol sú súčasťou prírodnej rezervácie Katarína, ktorá spadá do CHKO Malé Karpaty.

Minulý rok bola sprístupnená aj veža, na ktorú sa dá dostať a môžeme odtiaľ vidieť až do nedaľekých častí tejto krásnej zeme.

Kláštor ťa chytí za srdce. Určite.

Natáčal sa tu aj klip k pesničke od Kaliho – Schody do neba:

Hoci tam teraz bude ešte zima, stojí to za to. V lete je to taktiež čarovné, okolie je zelené, kvety kvitnú a slnko svieti.

Ak chceš preto zažiť romantiku (hoci aj sama alebo s priateľom) vyber sa do malej dediny Dechtice a navštív Katarínku. Je to miesto, ktoré má v sebe genius loci, je to miesto, ktoré ťa chytí za srdce a je to miesto, ktoré si určite zapamätáš.

Zdroj: katarinka.sk

Ak si už navštívila všetky hrady a zrúcaniny po okolí a nudia ťa zakaždým rovnaké pamiatky, Katarínka je práve pre teba. Je to kláštor, ktorý sa v mnohých veciach odlišuje od ostatných.

V lete tam dokonca môžeš vidieť mladých dobrovoľníkov, ktorí sa túto zrúcaninu kláštora snažia opraviť, no zároveň sa možno snažia „opraviť“ aj seba. Nájsť harmóniu vo svojom vnútri, načerpať energiu a potešiť sa z okolitej prírody. Pretože hoci je to náročná turistika, ten výstup stojí za to. Môžeš sa kochať krásnymi horami, lúkami a pamiatkami, ktoré tu boli už dávno pred nami.

Katarínka ťa jednoducho chytí za srdce, preto neváhaj a navštív stránku:

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.