Smutná žena sedí na zemi
Pexels/ph.galtri

Niekedy sa spamätávame z rozchodu dlhšie, než je asi bežné. Niektorým ženám treba času viac, iné to zvládnu rýchlejšie. Všetky ale máme niečo spoločné – rozchod nás poznačí a zmení. Chcem, aby si vedel, že už nikdy nebudem rovnaká ako predtým, keď som ťa spoznala.

Nie, že by som kvôli tebe prestala veriť v lásku, to nie. Ale odteraz už budem viac opatrná v tom, komu veriť a komu nie. Nebudem si k sebe púšťať niekoho skôr, ako sa presvedčím o tom, že mu na mne naozaj záleží.

Nebudem rovnaká ani preto, že už nebudem prehliadať varovné signály. Ak niečo vo vzťahu nefunguje, je potrebné to riešiť hneď. Doteraz som čakala, že sa to opraví samé od seba a zmení sa zázrakom k lepšiemu. Viem, že už to tak nefunguje a bez komunikácie a kompromisov sa s tým nič nedá robiť.

Naučila som sa, že musím byť aj trochu sebecká. Zabúdala som sama na seba, pretože tebe som chcela dať všetko len to najlepšie. No tebe sa aj to zdalo málo. Keďže som na teba minula všetku svoju energiu, na mňa mi už nezostalo. A to bola veľká chyba.

V konečnom dôsledku ti teda ďakujem. Keby niet teba, ostala by som tou istou naivnou ženou, ktorá si myslela, že svet je gombička. Verila by som tomu, že každá nájde princa na bielom koni. Netreba mať pritom prehnané nároky.

Treba sa na svet pozerať realisticky a to odteraz budem robiť. Verím, že ty sa zmeníš tiež a nebudeš viac ubližovať ostatným ženám, ktoré si to nezaslúžia.

Viac z kategórieDating