Niekto múdry raz povedal, že naše vzťahy sú odrazom toho, aký máme vzťah sami so sebou. Môže to znieť ako klišé, no je to pravda. Pokiaľ chceš mať zdravý a fungujúci vzťah, musíš byť vnútorne vyrovnaná a zdravo sebavedomá najmä ty. Ak sa za takú ženu nepovažuješ, partner to z teba vycíti a nemusí viac vidieť vašu spoločnú budúcnosť a mať vôbec dôvod na to, aby s tebou zostával.

Tieto veci ti pomôžu odvrátiť úpadok vzťahu, ktorý si možno zapríčinila ty sama. 

Nájdi si čas na partnera, aj keď si zaneprázdnená

Určite to poznáš: prídeš domov z práce a na upratovanie/varenie nemáš chuť, no aj tak sa do toho pustíš. Často sa vo vzťahoch stáva, že sú pre človeka dôležitejšie povinnosti, než vlastný partner.

Život sa ti nezrúti, keď nebude jeden deň poupratované alebo budú špinavé riady. Dôležité je, aby si naplnila svoje a partnerove potreby, a aby si si ho dostatočne všímala. Nestačí robiť iba veci, ktoré vo vzťahu považuješ za nutné, no mala by si robiť aj tie extra činnosti, ktoré priateľ ocení. Môžeš sa pekne upraviť, nachystať mu večerné prekvapenie, alebo mu kúpiť maličkosť vtedy, keď to bude najmenej čakať.

Nerieš už minulosť a zameraj sa na budúcnosť

Jeden z dôvodov, pre ktorý ti vzťah nemusí fungovať môže byť aj ten, ak partner cíti, že si neprijala jeho minulosť. Tento aspekt vzťahov je komplikovaný, no musíš ho mať vyriešený. Minulosť máme všetci a bohužiaľ, nezmeníme ju. Či už mal tvoj priateľ pred tebou dve frajerky, alebo ich mal 10, na tom nezáleží. Teraz má vzťah s tebou a pokiaľ ťa miluje a je ti verný nesúď ho za niečo, čo je už dávno preč.

Skús popracovať na svojom sebavedomí a neporovnávaj sa s partnerovými bývalými láskami. Si lepšia a pre neho aj dôležitejšia. Nechaj minulosť za chrbtom, kam patrí a nastav tvár budúcnosti.

Naplánujte si spoločný cieľ/sen, ktorý si splníte

Sny a ciele vnášajú do života pestrosť a dobrodružstvo. Zlepšenie vzťahu môžete vyskúšať prostredníctvom predsavzatia, ktoré si spoločne stanovíte. Prenikne vám do života radosť a budete mať niečo konkrétne, za čím sa poženiete. Možností je naozaj neúrekom, stačí si len zvoliť tú najpríťažlivejšiu pre vás.

Môžete si začať šetriť na spoločnú (exotickú) dovolenku, dohodnúť sa na kúpe/oprave starej chaty na vidieku, začať plánovať cestu po Slovensku s karavanom alebo sa môžete dohodnúť na vyskúšaní adrenalínového športu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.