Ako si si mohla myslieť, že sa dotkneš ohňa a nepopáliš sa?

Túto otázku by som sa mohla pýtať samej seba.

Milovala som na tebe všetko. To, ako si sa na mňa díval. To, akým spôsobom si sa o mňa staral. To, ako sme sa našli v čase, kedy sme si obidvaja povedali, že nikoho nechceme. Vždy som dúfala, že od teba nikdy nebudem musieť odísť. Vždy som dúfala, že naše stretnutie nebolo náhodné a že sa to stalo pre niečo.

Ty si bol ako oheň a ja ako voda. Ty si zničil všetko, čo ti prišlo pod ruku a ja som všetko očistila. Chcela som, až je aj náš vzťah čistý ako voda. Až sme k sebe úprimní a neklameme si. Aj keď sme sa milovali a vášeň v nás zapálila všetko, prehorelo to. Zničilo sa to rýchlejšie, než som ti stihla povedať tieto slová.

zdroj: Photo by Arnel Hasanovic on Unsplash.com

Miloval si na mne moju umeleckú stránku. Miloval si, akými slovami dokážem popísať to, čo vidím okolo seba a že sa moja slovná zásoba nikdy nekončí. Často si ma pozoroval pri tom, ako som si čítala. Hovoril si, že je to tvoja obľúbená činnosť. Hovoril si, že ťa inšpirujem a dávam ti niečo, čo ti nedá nikto iný. Hovoril si, že náš vzťah je dokonalý.

Možno išlo len o dokonalú búrku citov, z ktorej nemalo nič zostať. Možno mala voda všetko zmyť. Zmyť naše rany, ktoré tam po ohni zostali.

Náš vzťah bol dočasný a ja som ťa stratila, no nič z toho neľutujem. Stal si sa mojou múzou a nezabudnem na teba. Voda tečie svojou vlastnou cestou, nezaujíma ju oheň a keď ho vidí, uhasí ho. Aj ja budem odteraz kráčať svojou vlastnou cestou a vždy, keď si na teba spomeniem, usmejem sa, no nevrátim sa k tebe.

Musela som ťa nechať ísť, pretože som bola pre teba len dočasná priateľka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.