Jeden deň ste ako sestry a na druhý deň si sotva prídete na meno. Rozchod s najlepšou kamarátkou bolí to ako rozvod a veľmi dlhý čas budeš potrebovať na to, aby si sa spamätala. Už nikdy nebude nič také, ako kedysi. 

Tak, ako vieme milovať celým svojím srdcom, vieme i tak nenávidieť, preto sú rozchody aj s mužmi tak temperamentné. Výskumy Tel Aviv University a the Massachusetts tvrdia, že toto sú najčastejšie dôvody konca veľkých priateľstiev. My ženy sme od prírody už raz také, že často nič nedarujeme.

Jedným z nich môže byť aj to (metaforicky vyjadrené), že vaše vlaky už proste nejdú rovnakou rýchlosťou. Tak, ako platí medzi vzťahom ženy a muža, na to, aby dokázali spolu fungovať, potrebujú rovnaké tempo, to isté platí aj pri priateľstvách. Ak ty predstavuješ osobný vlak a ona rýchlik, nikdy sa nestretnete. A to váš vzťah zabije pomaly, ale isto.

Napríklad, ona už túži po rodine, no ty si len teraz začala žiť. Vaše priority a očakávania od života sú príliš odlišné na to, aby ste aj naďalej udržiavali tak blízky vzťah. Každá hľadá niečo iné. Každá sa rozhodla pre vlastnú cestu. Alebo dokonca, keď sme už pri tom mužovi a manželstve.

Príčinou môže byť aj partner jednej z vás. Najlepšia kamarátka si začne s tvojím chlapom alebo ty si začneš s tým jej? Nech je to ako chce, je to veľký problém, ktorý vzťah zničí na plnej čiare. A cesty už späť niet.

Prežili ste toho spolu naozaj veľa. Už ste niečo ako rodina. Tieto pocity však môže rýchlo nahradiť závisť. Raz sme hore a raz sme tak hlboko dole, že nám je až  do plaču. Ale to je život. Tebe sa možno darí v kariére, jej zas v oblasti mužov. No jedna z vás začneš žiarliť na tú druhú. To symbolizuje len jedno, začiatok konca priateľstva. Kamarátky by predsa mali spoločne zdielať starosti i radosti. Nemyslíš?

Zdroj: english.tau.ac.il

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.