Čo môže byť lepšie, ako zababušiť sa do deky, uvariť nejaký teplý nápoj a pustiť si naozaj dobrý film? Či už si single, alebo niekoho máš, z času na čas je fajn stráviť večer v pohodlí domova. A čo iné by ti ho mohlo spríjemniť, ako dobrý film alebo kniha?

A to hlavne taký, ktorý ti ukáže, že láska existuje a problémy pri jej hľadaní máme naozaj všetci. Dnes som sa ti rozhodla dať zopár tipov na filmy (väčšina z nich je od Netflixu), ktoré zohrejú aj to najchladnejšie srdce.

The Perfect Date

Film, ktorý vyšiel tohto roku z dielne Netflixu. Celá atmosféra filmu je veľmi uvoľnená a nevtieravá. Mladý Brooks celý život túži po tom, aby sa dostal na Univerzitu Yale, pričom si potrebuje zarobiť nejaké peniaze navyše. Spolu so svojim kamarátom sa mu podarí vymyslieť apku, cez ktorú si ho môžu najať dievčatá, ktoré potrebujú „partnera“ na jeden večer.

Celý tento nápad však začne večerom, kedy zaskakuje za jedného chalana, a sprevádza na ples zábavnú, no trochu drzú Ceilu, ktorá má kontakty práve na Yale. Časom však Brooks zisťuje, že nie je dôležité zaujať a vyhovieť všetkým naokolo, a uvedomí si, že láska leží omnoho bližšie, ako si myslí.

To All the Boys I´ve Loved Before

Kto z vás nebol nikdy platonicky zamilovaný? Hlavná hrdinka Lara Jean bola zamilovaná počas svojho mladého života už mnoho krát. Zakaždým si doma napísala ľúbostný list adresovaný danému chlapcovi, ktorý však nikdy neodoslala a starostlivo si ich odkladala. Až dokým sa všetky listy nedostali k ich adresátom.

Lara si myslela, že to je najhoršia vec, ktorá sa jej mohla stať, no postupne zisťuje, že je to naopak. Táto príjemná romantická komédia vznikla taktiež pod záštitou Netflixu a verím tomu, že sa ti bude páčiť.

The Kissing Booth

Elle, jej najlepší kamarát Lee a jeho príťažlivý, nedostupný brat Noah. Elle so svojim kamarátom majú už odnepamäti zopár pravidiel, medzi ktoré patrí aj to, že nikdy nesmie randiť s jeho bratom. To sa však zmení, keď bude nútená pobozkať ho na jednej školskej akcii (kissing booth). Má nasledovať pravidlá alebo svoje srdce?

Elle sa nedokáže ovládať a tak sa rozhodne svoj vzťah tajiť pred najlepším kamarátom. To ju však vnútorne ničí. Postupne zisťuje, že na to, aby bola vo vzťahu šťastná nesmie stratiť najlepšieho kamaráta. Ako to napokon dopadne?

Every day (Deň čo deň)

Na čom záleží viac? Na fyzickej kráse alebo na tom, čo ukrýva duša? Hlavná hrdinka Rhiannon postupne zistí, že mať svoj „typ chlapa“ nie je to najdôležitejšie, o čo v láske ide. Tak trošku fantasy, no o to zaujímavejšia romantická komédia ti ukáže pohľad na lásku a vzťahy trochu z iného uhla. Jej vzťah s Justinom nie je nič moc, až kým sa na jedne deň Justin nezačne správať úplne inak. Rhiannon zisťuje, že daný deň nestrávila s Justinom, ale s „niekým“, kto sa každý deň prebúdza do iného tela, a v to ráno sa zobudil v Justinovi.

Nemá svoju fyzickú podobu, jeden deň sa zobudí ako chlapec, iný ako dievča, no vždy je to v človeku, ktorý je v približne rovnakom veku a lokalite. No ako niekomu vysvetlíš, že si to stále ty, aj keď máš každý deň iné telo?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.