Ak aj ty nie si práve milovníčkou romantických komédií, pripravila som pre teba 4 skvelé psychologické thrillery, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť!

Mlčanie jahniat / The Silent of Lambs (1991)

Clarice Starling, nadaná študentka akadémie FBI, je pridelená agentovi Crawfordovi vyšetrujúcemu prípad masového vraha Buffalo Billa, ktorý svoje obete sťahuje z kože. Clarice navštívi vo väzenskej nemocnici bývalého psychiatra Hannibala Lectera, odsúdeného na doživotie za sériu brutálnych vrážd a kanibalizmus. Psychiater ju však zároveň fascinuje svojou inteligenciou. V hlavných úlohách výborná Judie Foster a Anthony Hopkins.

 

Prekliaty ostrov / Shutter Island (2009)

Musím sa priznať, že toto je môj najobľúbenejší film, ktorý budeš chcieť dopozerať do poslednej chvíle. Detektíva Teddyho Danielsa a jeho kolegu Chucka Auleho priviedlo na prekliaty ostrov pátranie po šialenej vrahyni Rachel Solando, ktorá zmizla zo svojej cely vo väzenskej psychiatrickej liečebni a kdesi sa úspešne skrýva. Píše sa rok 1954 a Amerika sa stále nespamätala z následku druhej svetovej vojny. Takisto ako aj Daniels. Viac neprezradím, okrem toho, že tam hrá skvelý Leonardo Di Caprio a Mark Ruffalo.

 

Prelet nad kukučím hniezdom / One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

Keď slobodomyseľný malý podvodník McMurphy prichádza do štátnej psychiatrickej nemocnice, jeho nákazlivý odpor k disciplíne otrasie rutinou celého zariadenia. To je však vyhlásenie vojny sestre Ratchedovej, ktorá je skutočne chladné monštum. V hlavnej úlohe Jack Nicolson. Tento počin má na svedomí skvelý režisér Miloš Forman.

 

Sedem / Seven (1995)

Brad Pitt, Morgan Freeman a Kevin Spacey – dobrý základ pre výborný film! Dvaja policajti sú na stope geniálneho vraha, zodpovedného za sériu desivých vrážd, ktorých obete spojuje sedem smrteľných hriechov. Taktiež sa vo filme objaví aj skvelá Gwyneth Paltrow. Brad Pitt považuje tento film za jeden z najdokonalejších filmov, v ktorých kedy hral.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.