Pexels/Los Muertos Crew

Mávaš aj ty občas pocit, že potrebuješ utiecť niekam ďaleko? Vypnúť od všetkých povinností, byť iba sama so sebou a svojimi myšlienkami, no najmä, niekde, kde od teba nebudú iní ľudia nič chcieť? Nikto na teba nebude rozprávať a ty si užiješ pokoj presne podľa seba. 

Dnešná doba je naozaj uponáhľaná a ani pandémia ju veľmi nespomalila. Ženieme sa za prácou, plníme si povinnosti, nestíhame sa venovať veciam, ktoré by sme naozaj chceli a stále sme s niekým v kontakte. Mobily nám neustále zvonia a občas chceme všetky problémy vyriešiť iba tak, že radšej pôjdeme spať. Všetkým tým stresom naokolo ubližujeme iba sebe.

Vieme, chcelo by to relax, no nie vždy máme čas či financie na to, aby sme si dopriali nejaký wellness pre telo i myseľ. Začať by si však mohla tým, že sa naučíš tráviť čas iba sama so sebou. 

Zdá sa ti to divné? Veď sama si často. No v tomto prípade ide o ozajstný a kvalitne strávený čas, kedy nebudeš potrebovať spoločnosť frajera či kamošky.

Ako sa ti pozdáva nápad, že by si sa po meste prechádzala len ty? Že by si šla do kina a nedala si menu pre dvoch? Alebo sa zapísala na kurz kreslenia bez toho, aby si naň presviedčala kamarátku?

Práve takéto „rande“ sama so sebou je čoraz viac trendy. Všetko okolo nás už dohnalo nejedného človeka k tomu, že si dal od ľudí aspoň na chvíľu odstup. Neboj sa, nebude z teba čudáčka, keď si aspoň raz za týždeň dopraješ večer v spoločnosti tvojho ja. Má to totiž množstvo výhod.

Aspoň na pár hodín vypneš mobil a nenecháš sa rušiť niečím, čo pri tebe reálne ani neexistuje. Bude to čas, kedy si dopraješ to, čo ťa upokojí a spraví spokojnejšou. Nezáleží na tom, či budeš ležať doma pri Netflixe alebo sa zapíšeš na kurz tanca pre jednotlivcov. Dôležité je, aby si bola naozaj sama. Ty a tvoje myšlienky, ktoré si budeš môcť v hlave roztriediť bez toho, aby ich niekto komentoval.

Je skvelé, ak máme okolo seba ľudí, s ktorými rady trávime čas, no nemôžeme zabúdať na to, že je rovnako dôležité vedieť sa naučiť fungovať aj bez toho, aby sme po svojom boku stále niekoho mali. Ty si zaslúžiš pozornosť rovnako.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife