Photo by Fadi Dahabrah from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Máš vo svojom okolí človeka, pri ktorom musíš prevracať očami? A takú kamošku, ktorá ťa svojimi rečami doslova vyčerpáva? Ľudia v našom okolí bývajú rôzni, ale ak máš pocit, že ti do života neprinášajú žiadne pozitívum, je čas prerušiť tieto vzťahy.

Áno, každý sa musí občas vyžalovať, občas posťažovať a občas nemať dobrú náladu. Ale ak je človek takýto permanentne, iba negatívne ovplyvňuje tvoj život. Hovorí sa totiž, že s kým si, taký si. A od toho akých ľudí máš okolo seba veľa závisí.

Tých, ktorých by si mala zo svojho života vyradiť, nazývame aj toxickými. Sú to ľudia, ktorí ťa využívajú, klamú, máš z nich stres alebo ťa brzdia vo svojom vlastnom raste. Je čas nechať ich ísť. Neuveríš, ako to tvojmu životu a psychike prospeje.

Tvoj život je ovplyvňovaný ľuďmi aj bez toho, aby si si to niekedy uvedomovala. Veď ak si sa ocitla v okruhu úspešných a pozitívnych ľudí, potom je aj tvoj život taký. Ale aký je, ak si v kontakte s ľuďmi, ktorí sú neúspešní a nič pre zmenu nerobia? A čo tí, čo sa večne na niečo sťažujú a stále majú s niečím problém? Ak sa na nich pozeráš, nevidíš v nich už aj kúsok seba?

Ak takíto ľudia ovplyvňujú tvoj život, už nie si strojcom vlastného šťastia. Nenechaj si vziať svoje sny, názory, myšlienky a pocity len preto, že niekto iný ich nezdieľa rovnako. Nenechaj sa potiahnuť dole, len preto, že niekto iný sa nedokáže pozbierať zo dna. Váž si samú seba. Zameraj sa na svoj život. A tých, ktorým sa to nepáči povedz zbohom.

Možno to nebude jednoduché, ale ver, že jedného dňa si uvedomíš, ako ti je bez nich lepšie. Okamžite s niekým prerušiť kontakt sa nedá len tak, takže, ak sa chceš vyhnúť nenávistným pohľadom, pokojne to sprav pomaly. Znižuj intenzitu vašich stretnutí, až kým v tvojom živote nebudú zaberať miesto.

Ak to nejde tak ľahko, pri rozhovoroch, ktoré ti kradnú energiu jednoducho presaď myšlienku jedným uchom dnu, druhým von. Nebrať si ich reči k srdcu chce veľké uvedomenie si toho, že tvoj život takto negatívny byť naozaj nemusí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating