Určite to poznáš. Ráno vstaneš skôr než inokedy, vlastne celú noc si skoro ani nespala. V hlave sa ti vynárajú rôzne scenáre, aké asi môže byť tvoje rande, čo povieš ty, čo on, aký bude a či sa budete jeden druhému páčiť. Niekde medzi tým obrovským množstvom otázok sa nachádza aj tá či ťa pobozká a vlastne, či by si sa mala nechať pobozkať.                                    

Prvé rande môže byť krásne a čarovné, ale naopak môže byť aj hotová katastrofa.

Najmä ak ide o človeka, ktorého poznáš len zo sociálnej siete a naživo si ho ešte nevidela. Pretože čo sa na prvý pohľad zdá ako krásna rozprávka, ktorá by mala skončiť happyendom môže byť totálne fiasko. My však vždy dúfame v tú prvú možnosť a teda úspech, ktorý vyústi tým najkrajším vzťahom, ktorý by nám každý len mohol závidieť.

Aby sme sa však k tomu vzťahu dopracovali, musíme byť pozvané na rande. A teraz ťa poteším dobrou správou. To, že ťa dotyčný čo i len pozve na rande je veľmi dobré znamenie – si mu sympatická. Veď predsa, keby si nebola, asi ťažko by si dával námahu venovať ti svoj čas. My, ženy sa na rande na jednej strane veľmi tešíme, predovšetkým ak ide o niekoho, kto sa nám už dlhšiu dobu páči, ale na druhej strane, bývame často nervózne. Naše sebavedomie, ktorého máme inokedy na rozdávanie nás zrazu opustilo a nechalo samé. Zúfalo sa snažíme prezentovať, aká sme zaujímavá osoba, ale vyzeráme skôr ako nejaká pokazená verzia samých seba. A to len preto, že sa snažíme vzbudiť dobrý dojem, ktorý, paradoxne, touto prílišnou snahou a kontrolovaním sa, môžeme len pokaziť.

zdroj: unsplash.com

Bozk na prvom rande

Možno  je dobré nezačať bozkom hneď na prvom rande, ale uložiť si ho na druhé alebo tretie stretnutie. Samozrejme, veľa závisí aj od toho, koľko sa už poznáte. Existujú však aj iné spôsoby, ako dotyčnému ukázať, že máš oňho záujem, ako bozkávaním sa hneď prvýkrát ako sa stretnete. Aj to, že si sadnete blízko seba, zahľadíte sa na seba, možno položíte ruku na nohu, má svoje čaro. A je dosť možné, že sa nebudeš práve cítiť na to, aby si sa bozkávala. Sú ľudia, ktorí potrebujú na také veci viac času, a áno, je to normálne.

Ak máš však pocit, že je medzi vami správna chémia, tak sa nemusíš vyhýbať tomu, čo je pre oboch príjemné. Pokojne s čistým svedomím do toho choď. Veď predsa je to len nevinný bozk a vaše rande môže skončiť romanticky. Napríklad taký bozk na rozlúčku. Vtedy sa jedná o veľmi pekné ukončenie rande, doslova ako z filmu.

Mali by sme sa teda bozkávať na prvom rande alebo nie?

Aká je správna odpoveď? Asi ťa neprekvapím, ak napíšem, že neexistuje. Rob to, čo cítiš, čo ti vraví tvoje srdce, a presne to bude správne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.