instagram/harrypotterfuns

Filmy, a celkovo kinematografia, dáva nám ľudom omnoho viac. Možno i teba chytil za srdce nejaký filmový citát a je jednoducho tvojím najobľúbenejším. Možno ho nájdeš aj v našom výbere tých najkrajších citátov, ktoré odzneli v skvelých snímkach. Niektoré sú o láske, iné zas o živote, niektoré v sebe nesú krásne posolstvo, na ktoré by sme nikdy nemali zabúdať! Si pripravená? Tak poďme na to!

„Niekedy veci, ktoré si najviac želáš, sa nestanú, a čo nečakáš, sa stane. Neviem, niekedy stretneš tisíc ľudí a nijak sa ťa nedotknú. Až príde jeden človek a tvoj život sa navždy zmení.“ – Jake Gyllenhaal ako Jamie Randall (Láska a iné závislosti)

„Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.“ – Líška (Malý Princ)

„Never, keď ti niekto vraví, že niečo nezvládneš. Ani keď som to ja, dobre? Keď máš sen, musíš ho uskutočniť. Keď niekto prehrá, tak ti bude hovoriť, že prehráš aj ty. Ale ak niečo chceš, bež za tým. Bodka.“ Will Smith ako Chris Gardner (Šťastie na dosah)

„Kvetina, ktorá vykvitne aj cez nepriazeň osudu, je najvzácnejšia kvetina zo všetkých.“ – Vladár (Mulan)

„Šťastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.“ – Michael Gambon ako Albus Dumbledore (Harry Potter  a väzeň z Azkabanu)

„Všetko, čo musíme urobiť, je rozhodnúť sa ako naložíme s časom, ktorý nám bol daný.“ – Ian McKellen ako Gandalf (Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa)

„Môžeš mať všetky peniaze sveta, ale je tu jedna vec, ktorú nebudeš mať nikdy. Dinosaura.“ –  Homer Simpson (Simpsonovci)

„Carpe diem. Užívaj deň. Pretože, verte alebo nie, každý z nás v tejto miestnosti jedného dňa prestane dýchať, vychladne a umrie.“ – Robin Williams ako John Keating (Spolok mŕtvych básnikov)

„Nikdy nie je neskoro, byť tým, kým chcete byť, ak máte dôvod, ktorý stojí za to.“ – Brad Pitt ako Benjamin Button  (Podivný prípad Benjamina Buttona)

Tak predsa na záver, našla si tam ten svoj?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife