Vianočné pečivo nesmie chýbať počas najkrajších sviatkov roka v žiadnej domácnosti a sme presvedčené, že ani u teba. Pripravujeme ho na slano aj na sladko. Niet tej, ktorá by si neželala, aby práve to jej chutilo najlepšie. Ešte viac nás dokáže potešiť, ak navyše aj vyzerá dokonalo. 

Je pravda, že ho každoročne chystáme pre svojich blízkych s obrovskou láskou v srdci, no výnimočná chvíľa nastáva vtedy, ak ich pripravuješ úplne prvýkrát na svoje, teda vaše prvé spoločné Vianoce s priateľom. Prirodzene chceš, aby bolo všetko „top“, čo je úplne v poriadku. Rozhodli sme sa ti preto ponúknuť niekoľko tipov, ktorými nič nepokazíš a jediné, čo sa v tento vzácny večer udeje bude ďalšia chvíľa, kedy opäť zažiariš.

Medovníky 

V článku od nás, ako upiecť medovníky štyrikrát inak, aby boli krásne a nadýchané sme ti ukázali niekoľko tipov na ich dokonalú prípravu. Potrebovať budeš cukor, maslo, med, vajíčka, hladkú múku, sódu bikarbónu, mleté klinčeky a škoricu. Ak by si však na ne chcela upriamiť pozornosť ešte viac, skús ich naladiť do vianočných farieb alebo ich len jemne dozdobiť. Použiť môžeš tubičky na zdobenie, ktoré kúpiš bežne v obchode alebo si do domácky vyrobeného snehu pridáš farbivo. K príprave snehu na zdobenie budeš potrebovať bielok, citrón, Solamyl a práškový cukor.

Ako upiecť mäkké medovníky a pripraviť si sneh na zdobenie nájdeš nižšie vo videu:

Cupcake

Základ pre taký cupcake je takmer rovnaký ako príprava muffinov. Je len na tebe, či si zvolíš čokoládový alebo vanilkový. Potrebovať budeš hladkú múku, prášok do pečiva, cukor, soľ, biely jogurt, vajíčka, vanilkovú pastu, maslo. Na samotný krém použiješ krémový syr, mascarpone, práškový cukor, vanilkovú pastu, kakao (ak chceš mať krém svetlej farby, nemusíš pridávať kakao). V prípade, že ho chceš mať cupcaky s farebným krémom, použi cukrárenské farbivo. Zdobiť si ich môžeš už podľa svojich predstáv.

Ako pripravíš cupcake s krémom, nájdeš v tomto videu:

Linecké koláčiky – slané aj sladké

Týmito koláčikmi nikdy nič nepokazíš. Ich príprava je úplne jednoduchá, zvládneš to dokonca aj vtedy, ak si ešte nikdy nepiekla. Smelo do toho! K príprave slaných koláčikov budeš potrebovať hladkú múku extra špeciál, maslo, soľ, vajce, cukor, materský kvások. Na sladké použiješ hladkú múku, práškový cukor, maslo, vajíčka, kôru z citróna, lekvár alebo džem. Ktoré máš radšej – slané alebo sladké?

Recept na slané linecké koláčiky

Recept na sladké linecké koláčiky

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.