Vianočné pečivo

Je toľko všakovakých vecí, ktoré nám čoraz viac pripomínajú skutočnosť, že najkrajšie sviatky roka sa nezadržateľne blížia. Jednou z nich je aj vianočné pečenie, ktoré milujú ako veľkí, tak i malí.

Dôvodov sa nájde hneď niekoľko. Na jednom sa však určite všetky zhodneme. Ich príprava má v tomto období svoje čaro a nielen to.

Niektoré ponímajú vianočné pečenie ako relax, iné ho zas pripravujú so svojimi ratolesťami a aj prostredníctvom týchto predvianočných príprav nadobúdajú krásne a radostné chvíle, ktoré zostanú v ich srdciach navždy. Áno, aj o tom je adventný čas.

Je viac ako pravdepodobné, že každá z nás pripravuje vianočné dobroty podľa svojich receptov, avšak nájdu sa medzi nami aj také, ktoré ich budú pripravovať prvýkrát.

Nech je tomu už akokoľvek, v každom prípade sa môže receptami inšpirovať každá. Suché vianočné dobroty sú presne tými, ktoré nesmú počas sviatkov Vianoc na stole chýbať.

Vianočné medovníčky

Tento recept si určite zamiluješ nielen pre jeho jednoduchú prípravu. Dôležitejší bude výsledok v podobe jemných, krehkých, nadýchaných a ihneď mäkkých medovníčkov.

Nachystaj si však vopred vajíčka, práškový cukor, Heru, maslo, sódu bikarbónu, med, škoricu, mleté klinčeky, perníkové korenie a hladkú múku. A teraz smelo do ich prípravy.

 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife