Buď milá. Pomáhaj lebo chceš. Buď prívetivá. Smej sa spolu s ostatnými. Ale prosím ťa. Nikdy sa nikomu nevnucuj. Nesnaž sa nasilu dostať do niekoho prítomnosti. Nasilu byť obľúbená. Nasilu sa niekomu zapáčiť. Rob to čo ťa baví. Čo ťa robí šťastnou. Ale netráp sa kvôli iným ľuďom. Viem. Je ťažké pochopiť, ako si dokážu ľudia nevážiť pomoc. Tak to proste chodí.

zdroj: unsplash.com

Ľudia, pre ktorých by si bola ochotná spraviť čokoľvek, o teba ani nezakopnú. Zaujímaš sa o nich, pýtaš sa ich, aký mali deň, podporíš ich, keď im niečo nevyšlo. No oni? Považujú ťa len za niečo, kde môžu vyliať svoje problémy, svoje myšlienky. Ty im pomôžeš sa s nimi vysporiadať a jediné, čo za to dostaneš, je absolútny nezáujem o teba.

Problémy sa vyriešia a osoba, ktorej pomáhaš vo všetkom čo robí, ti nepovie ani ďakujem pekne. Vráti sa k ľuďom, ktorí sú s ňou, len keď im to vyhovuje. A ty sa môžeš len prizerať, ako sa ti vzďaľuje a ako ste si čoraz neznámejší. Preto ti vravím. Nikomu sa nikdy nevnucuj.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

zdroj: unsplash.com

Kto si ťa úprimne obľúbi, kto bude vďačný za tvoju pomoc a bude ťa mať naozaj rád, nikdy nebudeš mať potrebu vnucovať sa mu. Tak prosím ťa, už sa nikomu nepchaj do života a nebuď sklamaná keď sa ti nedostane vďaky za tvoju ochotu. Vyfiltruj takýchto ľudí zo svojho života, pretože jediné, čo z tohto vzťahu máš, sú problémy navyše. A načo sú komu cudzie problémy? Nie si tu na to, aby si zachraňovala cudzie šťastie. Si tu na to, aby si sa sústredila na svoj život, aby si riešila svoje problémy.

Nevravím, že nemáš pomáhať v prípade, že ti za to nepoďakujú. Pomáhaj čo najviac ako len môžeš, nečakaj za všetku tvoju ochotu aj odmenu, ale nikdy neklesni na úroveň, že niekto bude tvoju pomoc brať ako samozrejmosť. Nedovoľ to. Váž si samú seba natoľko, že prestaneš ponúkať svoju pomocnú ruku ľuďom, ktorí ju berú ako samozrejmosť. Ľudia často nevedia čo majú a väčšinou na to prídu až keď to stratia. No bohužiaľ, vtedy už bude neskoro. Ale pre nich.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.