Za krásou a očarujúcou prírodou nemusíš jazdiť ďaleko. Vôbec ti nebude chýbať Taliansko alebo Anglicko s ich pamiatkami, pretože tu na Slovensku máme veľmi krásne a nepoznané miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Stavím sa, že vždy radšej zájdeš do zahraničia, len aby si mohla povedať, že si bola na dovolenke. Uvedomila si si však niekedy, že takú unikátnu prírodu a neobyčajné pamiatky máme len na našom Slovensku? Skús trošku popátrať a prečítaj si o tom, aké pamiatky by si mala poctiť návštevou do konca leta.

Javorníky

Pohorie Javorníky sa nachádza na hranici s Českom. V zime sa môžeš prísť lyžovať, pretože ponúka veľa stredísk. Vleky sa nachádzajú napríklad v Makove a na Kohútke. V lete slúži pohorie najmä na turistiku. Neďaleko sa nachádza aj vyhliadková veža, odkiaľ môžeš vidieť unikátny východ slnka (ak si privstaneš, samozrejme), no ani západ sa nedá zahanbiť.

Žilinské katakomby

Mesto Žilina ponúka opakovane prehliadku ich katakomb. V minulosti slúžili na skladovanie potravín a v nutnom prípade aj na úkryt ľudí. Môžeš zažiť krásnu prehliadku, ktorá sa nachádza tesne pod Mariánskym námestím v Žiline. Očarí ťa priestor a dozvieš sa čo-to z histórie.

Poloniny

Mnohokrát označovaný za najmenší národný park, ktorý leží na hraniciach medzi Poľskom a Ukrajinou. Bol založený už v roku 1997 a nachádza sa tam jedno z najtmavších miest na Slovensku, kde môžeš pozorovať nedotknutú prírodu.

Trenčiansky hrad

O meste Trenčín si už počula, no ak si nenavštívila Trenčiansky hrad, musíš to napraviť. Bol sídlom Matúša Čáka Trenčianskeho a na jeho území sa nachádza studňa lásky, o ktorej existujú mnohé legendy. Zázračné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť s tvojim priateľom.

Dedinka Abramová

Táto dedinka sa nachádza v okrese Turčianske Teplice a ponúka krásne scenérie. V blízkosti si môžeš pozrieť kostol sv. Kozmu a Damiána a aj Jazernické jazierko. Ak ťa nudia veľké mestá, toto je pre teba ideálne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.