pexels.com

 

Poznanie svojej hodnoty je dôležité. Uvedom si to aj ty. Uvedom si, že všetko, čo chceš zmeniť môžeš, aj keď sa to ľahko hovorí a ťažšie koná. Často nás ľudia ženú do niečoho, s čím nie sme až tak stotožnení.

Avšak aj prostredníctvom týchto ľudí sa dokážeme adaptovať až natoľko, že nás to uspokojí a nevnímame fakt, že túžime po niečom inom. Veď v dnešnej dobe máme na všetko čas, čo my považujeme za prirodzené. Napríklad odkladáme založenie rodiny, hľadanie inej práce a podobne. Pre nás májú všetky veci čas.

Najskôr však musíme spoznať svoju hodnotu a určiť si veci, ktoré chceme. Ľudia naokolo, s ktorými sa stretávame v našom živote nás ovplyvnia viac než dosť. To, s kým sa stretávame určuje istou mierou to, akí sme. Za naše rozhodnutia však oni nie sú zodpovední. Ty sama si vypočuj ich názor, ale rob podľa vlastného uváženia. Nakoniec si to zhodnotíš a usúdiš, že to, čo si ty urobila, bolo v tvoj prospech dobré, alebo naopak, že si sa poučila a vieš, že by si to tak už nespravila. Neupadni však do nostalgie. Urči si priateľov, s ktorými je tvoj život krajší a bohatší vnútorne. Urči si svoje vízie. Neboj sa niečo opustiť. Nepozeraj sa na ľudí, nesúď ich. Ak prestaneš sledovať ich život a radšej sa začneš stretávať s priateľmi, pôjdeš do spoločnosti, dá ti to oveľa viac ako si myslíš. Začni však od seba. Začni odznova. Každá máme svoj príbeh. Je to náš život a naše rozhodnutie, preto si to dobre premysli a uváž svoje nasledujúce kroky. Pretože my ženy máme svoju hodnotu. Život nie je na to, aby sme sa prispôsobovali a aby ľudia čakali na našu iniciatívu. Život je o tom, aby sme svoju hodnotu vedeli správne určiť.

Nájdi a ukáž svoju hodnotu. Povedz nie vo chvíli, keď chcú od teba áno. Urob odvážne veci vo chvíli, kedy si šedou myškou. Ukáž, že si žena a poznáš svoju hodnotu, ktorú ti nikto nezoberie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife