unsplash.com

Boli sme kamarátky dlhé roky. Toľko sme toho spolu prežili. Mali sme sa tak rady. Prežili sme veľa hádok i sporov. Mysleli sme si, že nás nič nerozdelí, ale rozdelilo. Dokázali sme si toho naozaj veľa odpustiť. A potom všetkom pohár skrátka pretiekol. Prišiel koniec a toto je list pre teba.

Nie si moja nepriateľka

Aj napriek všetkému, najmä tomu, že naše priateľstvo skončilo hádkou, k tebe necítim žiadnu nenávisť ani zlosť. Nemám sebe nijaké pocity, ktoré by som ešte potrebovala dať von. Cítim len pokoj a vyrovnanosť. Viem, že môžem vyznieť ako totálna mrcha, ale to, kvôli čomu naše priateľstvo skončilo, bolo opodstatnené. Skončilo teraz, keď si uchovávam pekné spomienky a idem ďalej. Keby sme to ďalej naťahovali a nevyložili karty na stôl, možno by sme sa časom začali naozaj nenávidieť.

Ja som všetky naše zážitky nezahodila za hlavu. Stále mi na tebe záleží, veď sme boli ako sestry. Všetko zlé, čo sa stalo, som ti odpustila a aj teba žiadam o odpustenie. Možno raz príde čas, keď sa dôvody konca nášho priateľstva budú zdať malicherné a vyblednú v diaľke. Obrátime list. Možno budeme opäť kamarátky. No dnešok tým dňom nie je.

Odpúšťam, no nezabúdam

Všetko, čo sa stalo, sa už neodstane i keď viem, že by sme si to obe želali. Len dúfam, že som ťa neopustila vo chvíli, keď si ma najviac potrebovala. Ja som to videla tak, že už ma nepotrebuješ. Viem, že som ťa potrebovala často a ty si tu pre mňa bola. Viem, že keď naše priateľstvo skončilo, vymenovala som ti všetko zlé, čo sa za tie roky nakopilo. Bola to hlúposť.

I keď som na to nezabudla, už dávno som ti odpustila.

Všetko dobré, čo sme spolu zažili, to mnohonásobne prevýšilo. Možno som mala o naše priateľstvo viac bojovať. Viac sa snažiť. Možno sme mohli obidve. V tej chvíli som to cítila tak, že jeho koniec je to najlepšie, čo nás obe môže postretnúť. Vzájomne si od seba oddýchnuť. Máme toho vyše hlavy a prestávka nám možno prospeje.

Bolí ma, že som ti ublížila.

Viem, že sme sa obe veľmi zmenili, ale to nemení nič na fakte, že sme boli ako rodina. A rodinu nerobí krv, ale láska.

Vždy tu pre teba budem

Tento list neznamená, že sa niečo zmenilo. Viem, že som ti veľmi ublížila, ale ja som z toho nevyšla ako víťaz, tiež došlo k ujme. Tiež sa cítim ublížene. Toľko si ma toho naučila. Toľkokrát si mi pomohla. To, že už nie sme kamarátky neznamená, že stlačím delete a ty budeš preč z môjho života. Keď budeš niečo potrebovať, ja tu pre teba budem. Želám ti do života len to najlepšie. Chcem, aby sa ti darilo. Aby si našla lásku. Svoje šťastie. Aby si mala sny a splnilo sa ti všetko po čom túžiš, pretože si to zaslúžiš. Sociálne siete nie sú vhodné prostredie na riešenie kríz. Niekedy skrátka nemáme dostatok energie vyriešiť všetko naživo. Sme len ľudia a robíme chyby. Prepáč.

Nie je to list na rozlúčku

Týmto sa s tebou nechcem rozlúčiť. Nechcem ti tým ani ublížiť a nasypať soľ do starých rán. Chcem ti iba vysvetliť moje konanie. Strašne zle sa mi pozeralo na to, ako naše priateľstvo ide dole kopcom, chcela som ho zachrániť a keď to nešlo, aspoň som ho stopla skôr, ako bolo už veľmi zle. Nebola to otázka minúty, dlho som nad tým uvažovala.

Dúfam, že máš okolo seba skvelých ľudí, ktorí sú ti oporou a podporou. Neboj sa, si skvelá a všetko bude dobré. Neboj sa rozhodnutí. Neboj sa ničoho, pretože ty na to máš. Svoj život režíruješ ty sama, nenechaj ostatných, aby ti ho riadili. Možno niekedy budeme opäť kamarátky a možno nie. Najmä dúfam, že budeme obe šťastné a spokojné a budeme na seba spomínať vždy iba v dobrom.

Mám ťa rada, napriek všetkému.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife