Pexels/Shvets Anna

Randenie, vzťah, spoločné bývanie, zásnuby, svadba, dieťa a neskôr ďalšie dieťa. Takto ideálne by sa mohli vyvíjať vzťahy, ktoré sú funkčné a zdravé. Postupne robiť malé kroky, ktoré budú dvojicu posúvať stále ďalej a ďalej.

Máš pocit, že tvoje partnerstvo nenapreduje, no skôr stagnuje? Tieto znaky ťa presvedčia o tom, že je správny čas na ďalší krok. Bez ohľadu na to, kde sa na pomyslenej osi s priateľom nachádzate.

Už ste spolu pár rokov

Prvým a najjasnejším znakom toho, že je čas na zmenu, je dĺžka vašej lásky. To sa týka najmä zásnub a spoločného bývania. Určite vás nebude donekonečna baviť randenie ako za čias puberty a stretávať sa raz u jeho rodičov a raz u tvojich. Keď ste spolu už rok, dva či dokonca aj tri roky, je správny čas na nový krok.

Ste si istí toho, že ste pre seba tí praví

Ďalší moment, ktorý by ti mal naznačovať to, že je čas sa posunúť, je uvedomenie si, že je pre teba skutočne ten pravý. Keď si konečne povieš „áno, toto je muž, s ktorým chcem stráviť zvyšok života“. Toto poznanie by však malo prísť na oboch stranách, inak nebude mať ďalej zmysel spoločne napredovať.

Keď obaja túžite po zmene

Taktiež je skvelým znakom to, keď si uvedomíš, že by si vo svojom živote chcela niečo zmeniť a niečo nové zažiť. V tom momente by si sa s priateľom mala porozprávať o tom, kam by mal smerovať váš vzťah. Tak zistíš, či sa aj on cíti rovnako.

Máte pocit, že vám niečo chýba

Možno to poznáš a možno nie. Je to ten pocit, keď ti niečo chýba, no nevieš čo. Avšak, akonáhle sa vo vzťahu s priateľom posuniete, okamžite zistíš, čo ti chýbalo. Týkať sa to môže najmä svadby alebo dieťaťa, ktoré do vzťahu dokáže priniesť nový rozmer lásky.

Keď vek už nie je len číslo

Zmena a je dôležitá aj vtedy, keď už nie ste najmladší. Žiť s niekým pod jednou strechou a vychovávať dieťa, je oveľa jednoduchšie okolo dvadsiatky, než okolo štyridsiatky. Pamätaj na to, pretože ak budeš mať svoj zabehnutý komfortný život, veľmi ťažko sa neskôr budeš prispôsobovať niekomu inému.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating