Photo by Hisu lee on Unsplash

Obyvatelia štátu New York môžu podať žiadosť o povolenie na sobáš. Úradníci majú možnosť oddávať ľudí online spôsobom. Toto nariadenie podpísal guvernér Andrew Cuomo a nezabudol vtipne dodať, že páry tak už nemajú žiadne výhovorky, aby sa nezosobášili.

Svadby cez internet vznikli kvôli šíriacemu sa koronavírusu. V krajine sa predĺžili aj ďalšie opatrenia, vrátane obmedzenia pohybu do 15. mája. New York je najviac zasiahnutým štátom USA. Podľa dát Johns Hopkins University tu potvrdili nákazu už u 248 417 ľudí a 18 298 úmrtí.

Reakcie na online svadby sú rôzne. Najmä kvôli absencií rodín a priateľov pri zosobášení zaľúbenej dvojice. Aj guvernér Cuomo dostal istú dávku kritiky. Bolo mu vytknuté, prečo sa nezaoberá zmyselnejšími záležitosťami. Lenže svadba počas pandémie dokáže mať efektívny účinok. Novomanželia budú môcť spoločne zdieľať zdravotné poistenie.

Podobné nariadenie zaviedli aj Spojené arabské emiráty. Ministerstvo spravodlivosti sprístupnilo snúbencom webstránku, prostredníctvom ktorej môžu podať potrebné dokumenty k sobášu. Uzavretie manželstva sa následne uskutoční cez video konferenciu. Americký štát Ohio tiež umožnil párom požiadať o povolenie na svadbu online formou.

zdroj: Photo by Petr Ovralov on Unsplash

Zdroj: SITA, BBC  a coronavirus.jhu.edu

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News