“Bez lásky nie je odpustenie. Bez odpustenia nie je skutočná láska.” Presne tak. Okrem dôvery a rešpektu, je práve schopnosť vedieť odpustiť a nechať v minulosti ťažobu, ktorá poznačila vzťah, znakom silnej vyzretosti človeka. Dávaš milovanému druhú šancu a vám obom nový začiatok.

Nádherné gesto, ktoré dokážeš spraviť iba vtedy, keď sú tvoje city skutočné a snaha o záchranu prichádza z oboch strán. Skutkami, nie iba rečami. Ale tak, ako všetko na tomto svete, aj toto má svoje hranice. Pretože je rozdiel medzi tým, či niekto šancu naozaj využije alebo ti iba zaslepuje oči prázdnymi rečami.

Totiž, nech už váš vzťah narazil na akýkoľvek problém, je naozaj dôležité, aby sa nový začiatok využil naplno. Inak sa necháš strhnúť kolotočom, v ktorom sa rovnica problém – prosba – odpustenie – druhá šanca – znova sklamanie, bude opakovať dookola.

Buďme konkrétne a povedzme si veci na rovinu tak, ako sa dejú. Nevera, klamstvá, problémy s peniazmi, alkoholom, nedodržané sľuby, … dôvodov na to, aby to medzi vami začalo škrípať môže byť množstvo. Čo ak dôjdeš do bodu, kedy budeš pochybovať o tom, či to má ešte význam a on ťa bude prosiť o to, aby si to neukončila?

Ktosi raz povedal, že odpustenie nie je emócia, ale rozhodnutie. A to si zapamätaj. Preto by si si ho mala poriadne premyslieť. Závisí od toho tvoje vlastné šťastie. Rozhodnúť sa pre neho znamená, že si ochotná ísť ďalej, no sama musíš byť človekom, ktorý daný problém nechá raz a navždy v minulosti. Keď ho budeš neustále vyťahovať na povrch pri každej ďalšej nezhode, potom si nikdy skutočne neodpustila.

Ak si o vašej láske presvedčená, ak sa obaja budete snažiť chyby napraviť a šlo iba o jedno a prvé zaváhanie, potom je to to najlepšie, čo môžeš urobiť. No ak máš doma prípad, kedy ti partner neustále sľubuje nápravu, ale i tak ťa stále sklame, potom si zapamätaj jedno.

Nie si žiadna bábka, s ktorou sa môže zahrávať. Nie si človek, ktorý nechá svoj život v rukách niekoho, komu na ňom skutočne nezáleží.  Ak si tvoju lásku a dôveru neváži, potom si ťa nezaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.