Unsplash/Nathan Dumlao

Veľa žien sníva o svojej svadbe už od malička. Predstavujú si, ako nájdu muža, do ktorého sa bezhlavo zamilujú, strávia spolu krásne časy a ich vzťah naberie nový rozmer pred oltárom. Lenže, realita môže byť úplne iná. Rozhodnúť sa pre svadbu sa dá nie len z čistej lásky, ale aj z vypočítavosti či iných dôvodov, ktoré už vopred manželstvo odsúdia na krach. A to nie je budúcnosť, ktorá by ťa potešila.

Manželstvo nie je len o láske, ale tak, ako aj samotný vzťah, stojí na viacerých pilieroch. Existujú však dôvody, pre ktoré by si sa do svadby hrnúť nemala. Nie sú to totiž skutočné dôvody, ale obyčajné výhovorky, ktorými sa sama odsúdiš na nešťastný vzťah. Výnimka síce môže potvrdzovať pravidlo, no zväčša také šťastie medzi nami nechodí.

Nečakané tehotenstvo

Otehotnieť pred svadbou, to už dnes nie je žiadne tabu či dôvod na paniku. Povedzme si na rovinu, doba je jednoducho iná a priority mladých ľudí sa zmenili. Pravdou však je aj to, že nie vždy máme intímny styk len z čistej lásky s dlhodobým partnerom. Občas podľahneme vášni a v tvojom brušku vznikne zázrak len po veľmi krátkej známosti.

Veľa párov si povie, že je to dôvod na to, aby sa vzali, nech sú rodina a nech na nich ľudia „krivo“ nepozerajú. Lenže, dieťa potrebuje mať spokojných rodičov, aby sa mu dobre žilo. Nie pár, ktorý sa k sebe vôbec nehodí a je spolu iba kvôli bábätku. Aj keď budeš matka, musíš pozerať na šťastie oboch, teda aj seba. Na čo ti bude manžel, s ktorým to v reálnom živote nebudeš vedieť vydržať?

Všetci to očakávajú

Ste s partnerom už nejaký ten čas, možno sú to už dlhé roky a tak sa zdá, že všetci okolo vás riešia váš zväzok oveľa viac, než vy dvaja. Otázky od rodiny a priateľov sa netočia okolo ničoho iného, je to vždy len o zásnubách a svadbe. Kedy to bude? Kedy? Tak kedy?! Vy ste akoby zatlačení do kúta a začnete si myslieť, že by bolo lepšie vybaviť to, nech už máte pokoj.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating