1. Váž si samú seba.

A váž si všetko, čo si už v živote dokázala. Teš sa z malých úspechov, maj radosť z maličkostí. Netúž po veľkých víťazstvách a sláve. Maj vo svojom srdci pokoru a hrdosť. Nenechaj sa nikým viesť a nevolaj po pomoci. Radšej spomaľ, uč sa na vlastných chybách a v cieli si užívaj ten pocit, že si to dokázala sama.

Vždy buď samostatná, nezávislá a pozeraj sa na svet triezvo. Nevyberaj si tú ľahšiu cestu len preto, že ju chceš mať rýchlo za sebou. Radšej si užívaj každý jeden krok, ktorý urobíš na tejto ceste… Lebo práve cesta je tou najlepšou časťou.

  1. Ži tak ako chceš ty a nie tak ako to ostatní od teba očakávajú.

Pretože to je to najlepšie, čo môžeš pre seba urobiť. Ži proste tak, aby si bola šťastná. Tak, aby si bola spokojná. Aby každý deň napĺňal tvoju predstavu o tom, čo si od života čakala.  Vedz, že život predstavuje jedno veľké rozprávkové dobrodružstvo, v ktorom je v podstate možné všetko. Preto si nenechaj doň hovoriť. Nesnaž sa vyhovieť všetkým naokolo. Nesnaž sa robiť šťastných tých, ktorí bránia tomu, aby si bola šťastná ty. Skús sa tomu vzoprieť. Teraz a navždy.

Možno to, čo si vyberieš nebude správne a bude ťa to bolieť. Ale bude to tvoja voľba. Bude to niečo, čo si v tej chvíli chcela. A radšej ľutovať niečo, čo si spravila ako celý život rozmýšľať nad tým, aké to mohlo byť…

  1. Vždy mysli pozitívne.

Vždy mysli na to, ako chceš, aby to dopadlo. Uver sile myšlienok a privolávaj si do svojho života len veci, ktoré ťa tešia. Netráp sa pochybnosťami a otázkami. Dôveruj sebe a sile toho, čomu veríš. Pozitívne priťahuje pozitívne. No platí to aj naopak.

Zmena tvojho myslenia môže ovplyvniť celý tvoj život. Dokonca aj život ľudí v tvojom okolí. A preto pamätaj na to, že všetko je v tvojej hlave. Aj to dobré, aj to zlé. Je len na tebe, čo si vyberieš. Tak vyberaj rozumne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.