unsplash.com

„Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ 

Prvý list Korinťanom

Všetkým nám do očí udrel prekrásny pár stojaci pred oltárom, vyznávajúc si navzájom večnú lásku. Stále snívam o takejto svadbe a úprimnej, večnej láske. Vždy som túžila po obyčajnom vzťahu plnom lásky. Modlila som sa k Bohu, aby som stretla človeka, ktorý ma naplní svojou láskou a opätuje moje city. Potom som však prišla na to, že takýto muž už v mojom živote existuje. Miluje ma takú aká som, zbožňuje všetky moje nedokonalosti a vždy sa poteší, ak sa mi kedykoľvek v čomkoľvek zadarí.

Milujúci vzťah by mal byť samozrejme o láske. O vzájomnom porozumení, spoločných hodnotách. Aby ste obaja pochopili, že tvoríte jedno telo, jednu dušu. Boh vás stvoril ako súčasť niečoho veľkého. Spojil vás, aby vás nikdy nič nerozdelilo. Boh je láska samotná.

zdroj: unsplash.com

Boh je trpezlivý a milý.

Boh nie je žiarlivý alebo chvályhodný.

Boh nie je arogantný alebo hrubý.

Boh netrvá na svojej vlastnej ceste.

Boh nie je podráždený ani odporný.

Boh nie je škodoradostný. 

Sme tak hlboko milovaní Bohom, ktorý nás vytvoril z lásky. Sme jeho obrazom. Sme vo vzťahu s ním. 

Musíme byť trpezliví a milí.

Nesmieme žiarliť alebo sa chvastať.

Nesmieme byť arogantní ani hrubí.

Sme povolaní milovať iných a byť odrazom Božej lásky. Aj napriek tomu, že sme nedokonalí. Na našej ceste životom sa vyskytne množstvo chýb a prekážok. No Boh nás povedie tým správnym smerom, pretože nás miluje. Vďaka nemu získame lásku, po ktorej tak veľmi túžime.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating