Máš za sebou vážny vzťah, ktorý ťa poznačil a chceš sa posunúť ďalej. Čo však znamená „posunúť sa ďalej“? Chceš nájsť šťastie, spoznať samu seba a opäť sa zamilovať? Chceš ísť preč a na všetko zabudnúť? Každý to po ukončení vzťahu cítime inak. 

Musíš sa posunúť ďalej, bez toho, aby si niekoho mala. Či už ho máš, alebo nie, musíš ísť ďalej. Niečo sa skončilo a už sa to nevráti. Musíš to len prijať.

Nauč sa hovoriť o svojich pocitoch a zistiť, či si sa skutočne pohla ďalej alebo ešte stále v niečo dúfaš. Taktiež zváž, čo je pre teba po vzťahu najlepšie. Pre niekoho je to vycestovať preč, pre iného je to nový vzťah. A čo je pre teba najlepšie?

„Bolesť je nevyhnutá. Trápenie je dobrovoľné.“ – M. Kathleen Casey

zdroj: unsplash.com

Vzťahy sú ako sklo. Niekedy je jednoducho lepšie nechať ich rozbité, ako sa pokúšať zlepiť ich dokopy a poraniť sa. Neznamená to však, že už si nikdy nikoho nenájdeš. 

Po rozchode nie je nikto víťazom. Nejde vtedy o to, aby si sa hneď zamilovala a prišla svojho nového predstaviť domov. Je to o tom, ako to ty cítiš. To, že pôjdeš hneď do nového vzťahu neznamená, že budeš šťastná. Áno, môže sa aj to stať, no väčšinou len utekáme pred svojimi problémami a snažíme sa zahnať smútok novým vzťahom, ktorý nás vlastne ani nenapĺňa.

Pravdou je, že nie je to o niekom novom. Nejde o potápanie späť do datovania. Nie je to ani o zamilovaní sa do niekoho dokonalého a priviesť ich domov na stretnutie so svojimi rodičmi.

Skutočným meradlom toho, že si sa už pohla, nie je to, či si už s niekým novým, ale to, čo si investovala do svojho života. Či si úprimne šťastná, či trpíš, či sa chceš posunúť ďalej, či si to potrebuješ v sebe vysvetliť a či potrebuješ ísť ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.