Pár sa bozkáva, no má toxický vzťah

Rozprávkový vzťah chce každý, no je reálny alebo existuje len na sociálnych sieťach? Či je to z knihy Pýcha a predsudok alebo After, hlavné postavy si myslia, že sú vo zväzku, ktorý je v poriadku. No i tak sa veľa čitateľom zdá, že ide o toxický vzťah. Tak čo je teda toxické a čo nie?

Odpoveď je jednoduchá, všetko je toxické, ak to siaha nad mieru, ktorá sa dá zniesť. Ide len o to, že každá miera tejto znášanlivosti je vo vzťahu maximálne odlišná a individuálna.

1. Manipulácia

Myslím, že sa zhodneme, či muž či žena, na jednom – manipulácia do vzťahu nepatrí. Vždy, keď sa rozhodneš manipulovať, uvedom si, čo daný človek pre teba znamená a vždy, keď je tebou manipulované, dobre si rozmysli, čo znamenáš ty pre neho.

2. „Keď sa ti neľúbi, rozíď sa so mnou.“ „Keď sa ti neľúbi, nájdi si iného.“ „Čo už, to som ja.“

Maximálne toxické vety! Ak ti ich niekto povie, rozmysli si, ako dlho chceš ešte s touto osobou strácať čas. Zamysli sa nad tým, či si zaslúžiš, aby bolo s tebou takto jednané. Tieto vety sú úbohé a do vzťahu nepatria!

3. „Vyriešme to s*xom.“

Pre mnoho ľudí úplne normálna vec, ale je to ako snažiť sa zahnať hrnúcu sa snehovú lavínu horúcim dychom. Nedoriešený problém – hádka. S*exom sa veci riešia na krátku dobu, nedoriešený konflikt časom určite ešte príde na návštevu. Radšej si sadnite za stôl a normálne sa porozprávajte, inak tento toxický vzťah nevyriešite.

4. Ego

Úplne klasická vec, všetci ho máme, niekto viac a niekto menej. Ak ale vo vzťahu prekáža ego, je to toxické! Ego a sebavedomie sú dva odlišné pojmy, hoci si ich ľudia často mýlia. Neboj sa pred svoje ego postaviť svoju lásku a city. 

5. „Nemám na teba náladu.“

F-u-j. Ako ti človek, ktorý ťa ľúbi, dokáže toto vôbec povedať? V dobrom aj v zlom. Či ako? Nie je možné nemať náladu na niekoho, kto je tu pre teba 24/7. Práve TEN človek, na ktorého vraj „nemáš náladu“ ti tu náladu dokáže lusknutím prsta vykúzliť. Nebuď toxic!

Našla si svoj vzťah v niektorom z týchto bodov? Lebo ak áno, mala by si s tým čo najskôr niečo urobiť. Nenechaj so sebou zametať a nezametaj ani ty. Miluj a nechaj sa byť milovaná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating