Hádky sú súčasťou nás všetkých a našich životov. Či si spevák a či najúspešnejšia herečka v celučičkom Hollywoode, argumentáciám a negatívnej atmosfére sa nevyhneš. Ani peniaze to nevedia zastaviť. Ale, po hádke by určite mala prísť tá časť, kedy sa všetko na dobré obráti. Lebo na druhej strane, hnevať sa na niekoho večne kvôli prkotinke nedáva veľmi veľký význam. Nič nie je natoľko zlé, aby nebolo horšie. Dnes ti prinášame jeden zo spôsobov, ako sa môžeš ospravedlniť svojmu kamarátovi, ak si tentokrát ty bola ten dôvod hádky.

Možno by si mala začať tým, že si v hlave prehodnotíš ešte raz, čo sa medzi vami stalo. Čo vás viedlo k tomu, aby ste po sebe začali štekať. Vôbec nie je hanba priznať si chybu a oľutovať to. Povedať niekomu prepáč je skôr hrdinstvo, lebo dnes to vie len málokto. Nie je však ospravedlnenie ako ospravedlnenie. Len úprimné prepáč sa ráta. Ak to nemyslíš vážne, len na oko, radšej to ani nehovor.

Ak sa teda rozhodneš urobiť prvý krok, tvoje ospravedlnenie by malo určite obsahovať dôvod, čo ťa vytočilo, ako si to myslela ty a dať návrh riešenia konfliktu. Určite je dôležité aj vhodné načasovanie. Niekedy majú ľudia tendenciu ospravedlniť sa hneď, ako urobia chybu. Avšak to nie je úplne ideálne. Hneď po tom, ako sa chyba stane, tento človek ti nebude venovať svoju plnú pozornosť, pretože ešte stále ním budú lomcovať emócie či hnev. A ty predsa chceš byť vypočutá a chceš, aby ti druhá osoba porozumela. Keď chvíľku počkáš s ospravedlním, dotyčná osoba sa upokojí a zmysel toho celého bude o to lepší!

Každopádne, nemusíš mať výčitky za to, že si sa s niekým pohádala. Ako sme ti už napísali vyššie, je to naša súčasť a či budeš veriť alebo nie, aj hádky stmeľujú vzťahy. Pretože ak dokážete nájsť aj v najťažších chvíľach spoločnú reč, tak to je správne!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.